Gati kontrata për Humels

humels1-300x201Pas rinovimit me Ilkay Gyndogan, drejtuesit e Borusias së Dortmundit janë duke bërë gati një kontratë të re për qendërmbrojtësin Mats Humels. 24-vjeçari vlerësohet si një nga lojtarët më të mirë në pozicionin e tij dhe kjo ka bërë që shumë skuadra të shprehin interesimin për të. Mançester Junajtid dhe Barcelona ishin skuadrat me interesim të madh, por opsioni për një largim drejt Spanjës tashmë nuk ekziston më.

UEFA ka ndëshkuar pak ditë më parë katalanasit dhe ata nuk do kenë asnjë mundësi për të blerë lojtarë të tjerë gjatë një viti. Jurgen Klop e cilëson Humelsin si një nga pikat më të forta të skuadrës së tij, ndaj u ka kërkuar drejtuesve të klubit të bëjnë gjithçka për ta mbejtur në skuadër. Drejtori sportiv, Vatzke, ka pasur një takim me agjentin dhe në ditët në vazhdim do të merret vesh më shumë rreth të ardhmes së 24-vjeçarit.

The post Gati kontrata për Humels appeared first on Sporti Shqiptar Online.

Kros në udhëkryq, Junajtid i ofron 16 milionë euro në sezon

toni-kroos-bayern-munich_3073696Pavarësisht formës së mirë që po kalon mesfushori Toni Kros me bavarezë, e ardhmja e tij mbetet në dyshim të madh. Drejtuesit më të lartë të Bajernit deklarojnë se nuk duan që mesfushori të largohet, por deri tani asnjë nga kërkesat e tij për rritjen e pagës vjetore nuk është marrë në konsideratë. Nga kjo situatë duket se i fituari i madh do të jetë Mançester Junajtid.

Anglezët prej kohësh janë në kontakte me lojtarit dhe oferta e paraqitur ditët e fundit për të ka qenë me të vërtetë e madhe. Sipas gazetës “The Guardian” Junajtid është gati që t’i ofrojë mesfushorit një pagë me rreth 16 milionë euro në sezon duke e bërë atë një nga lojtarët më të paguar të Premier Ligës. Anglezët kanë probleme të mëdha në mesfushë dhe Toni Kros shihet si lojtari i duhur nga trajneri David Mojes. Gjithsesi, më shumë rreth së ardhmes së 24-vjeçarit do të mësohet gjatë verës.

The post Kros në udhëkryq, Junajtid i ofron 16 milionë euro në sezon appeared first on Sporti Shqiptar Online.

Bajerni siguron finalen me goleadë

faqe par bajerniNga Bujar Muçaku


Bavarezët kanë mundur Kaiserslautenin me rezultatin e thellë 5-1 duke siguruar finalen e Kupës së Gjermanisë

Nuk pati asnjë surprizë në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë. Bavarezët dominuan gjithçka dhe prenë biletën për në finale ku do të përballen me skuadrën e Jurgen Klop. Verdhezinjtë e siguruan finalen një ditë më parë, ndaj aty nuk kishte se si të mungonte edhe Bajerni i Guardiolës. Me diferenca të dukshme, Bajerni dikton ritmin që në start dhe pas një traverse të goditur me Mylr, në minutën e 24 vendasit kalojnë përpara me Shvajnshtajger që devijon saktë një harkim në zonë. Në të 32-tën është njeriu i momentit në merkato, Toni Kros që shënon dhe të dytin duke i dhënë Bajernit qetësinë e nevojshme.

Pjesa e dytë nuk ndryshon shumë nga e para, me Bajernin që bën sërish ç’të dojë me Kaiserslauten. Dhe kur miqtë përpiqen ta ndalojnë e bëjnë në mënyrë të gabuar, si në rastin e Roben, që fiton një 11-metërsh që e shndërron në gol Tomas Myler . Djajtë nga “Fritz Ualter” megjithatë kërkojnë të lënë një shenjë në ndeshje dhe në minutën e 61 Zoller shkurton diferencën, por Bajerni nuk ka përfunduar ende me golat, pasi Mandzukiç dhe Gëce u shtuan në listën së golashënuesve me rezultatin përfundimtar që shënon 5-1 në tabelën elektronike të “Allianz Arena”.

Pas këtij rezultati bavarezët duken në rrugë të mbarë për mbrojtjen e tripletës së një sezoni më parë. Bajerni e ka siguruar me kohë titullin kampion në Bundesligë dhe është në garë edhe në Ligën e Kampionëve , ku e pret një ndeshje e vështirë përballë Reait të Madridit. Pas dy humbjeve radhazi në kampionat kjo ishte përgjigja më e mirë ndaj kritikave që kanë bërë në drejtim të Guardiolës. Duhet theksuar se vendasit ishin pa një lojtar të rëndësishëm si Manuel Nojer, mungesa e të cilit u vu re shumë në rastin e pësimit të golit.

Bajern M 5
Kaiserslauten 1
Bajern M (4-2-3-1)
Rder, Lahm, Boateng, Martinez, Alaba (Rafinja 81’), Shvajnshtajger (Martinez 75’), Kros, Roben (Gëce 61’), Myler, Riberi, Mandzukiç
Trajner: P. Guardiola
Kaiserslaute (4-4-2)
Sipel, Loue, Torrejon, Orban, Zimer, Idrisou, Jansen (Idirisou 77’), Karl, Matmour, Zoller, Lakiç (Zoller 50’)
Trajner: K. Runjacik
Shënues: Shvajnshtajer 23’, Kros 32’, Myler 50’, Mandzukiç 78’, Gëce 90’, Zoller 60’
Kartonë të verdhë: Zeller 60’

The post Bajerni siguron finalen me goleadë appeared first on Sporti Shqiptar Online.

Martirët e futbollit

morte_morosini_livorno_pescaraNga Igli Totaj

Lista e trishtë e futbollistëve të rënë në fushën e lojës
Futbolli në historinë e tij,ka dhuruar lotë gëzimi,në cdo fitore të mrekullueshme,e lot hidhërimi në cdo humbje dramatike,por është edhe një pjesë e errët dhe e trishte e këtij sporti “magjik” që ka bashkuar në cdo rast zemrat e gjithë futbolldashësve,ku të gjithë kanë derdhur lot te nxhetë dhimbjeje,për të rënët në fushat e lojës.Ata janë martirët e këtij sporti të bukur,emrat e tyre janë përjetësuar në zemrat e tifozerive anë e mbanë globit.Më poshtë po paraqesim një pjesë të rasteve më të dhimbshme të regjistruara gjer më sot në futboll:
Xhuliano Takola 16 mars 1969
Futbollisti i Romës,u shua gjatë pushimit të ndeshjes së Serisë A midis Romës dhe Kaljarit,pavarësisht ndërhyrjes së mjekëve,ishte e pamundur shpëtimi i jetës së futbollistit.Shakaku i vdekjes Infarkt.
Renato Kuri 30 tetor 1977
Futbollisti i Perugia, ra pa ndjenja në ndeshjen Perugia-Juventus,zemra e tij pushoi së rrahuri në fushën e lojës,në një ditë me shi të rrëmbyeshëm.Në kujtm të futbollistit,stadiumi i Perugias mban emrin “Renato Curi”
Mark Vivien Foe 26 qershor 2003
Futbollisti i kombëtares së Kamerunit,u nda nga jeta në fushën e lojës gjatë takimit Kamerun- Kolumbi të vlefshëm për “Kupën e Konferderatave”.Ironia e hidhur është fakti se ndeshja nuk u ndërpre pavarësisht tragjedisë.
Miklos Feher 25 janar 2004
Ish- Futbollisti i benfikës,u nda nga jeta gjatë një ndeshje të Superligës portugeze,kundër Vitoria Guimaraes,i sapo ndëshkuar me kartonin e verdhë,hungarezi rrëzohet në tokë për të mos u ngritur kurrë më,shkaku i vdekjes,tromboza në mushkëri.
Antonio Puerta gusht 2007
Vetëm 22 vjec,Puerta u nda nga jeta disa ditë pasi kishte pësuar një atak kardiak në fushën e lojës,gjatë ndeshjes së javës së parë Sevilja-Getafe.
Daniel Jarque 8 gusht 2009
Ish futbollisti i Espanyol,i nodhur në koverciano të Italisë për fazën përgatitotre me ekipin,u godit nga një rrufe ndërkohë që fliste në telefon me të fejuarën.
Piermario Morosini 14 prill 2012
Gjatë ndeshjes Livorno – Sauolo Morosini rrëzohet në fushë për shkak të një infarkti në zemër,dhe gjeti vdekjen e menjëhershme,procesi në lidhje me Morosini ende nuk ka përfunduar për të nxjerrë shkaqet që sollën infarktin.
Kjo është një listë e rasteve më tragjike,por nuk janë të vetmit njerëz që fatkeqësisht kanë ndërprerë rrugëtimin e jetës para kohe në fushat e sportit.Gjithashtu,nuk mund të lëmë pa paërmendur edhe raste të jetëve të shpëtuara si ,Fadiga,Muamba,De La Red ,të cilët janë detyruar të braktisin futbollin për të jetuar jetën.

The post Martirët e futbollit appeared first on Sporti Shqiptar Online.

United , “pushton” Portugalinë

Manchester-UnitedSipas “Daily Mail” ,Manchester United në kërkim të përforcimeve për sesionin e ardhshëm të merkatos, është duke menduar një “pushtim” në Portugali .Në shënjestrën e David Moyes kanë rënë yjet e Porto Elakuim Magala (mbrojtës) dhe shoku i skuadrës,në repartin ofensiv Xhekson Martinez.Gjithashtu një tjetër lojtar i talentuar i vendosur në “listën e dëshirave” të skocezit është edhe Siqueira i Benfikës.Vështirësitë e hasura nga “djajtë” këtë sezon dhe sinjalizimi nga ana e teknikut Moyes ,disa javë më parë ku thoshte se :  “Kam një skuadër në moshë të madhe” kanë vënë në lëvizje emisarët e United në mënyrë që të rikrijojnë kushtet për një Manchester më të sukseshëm dhe këtë ta bëjnë duke nisur nga sezoni i ardhshëm.

The post United , “pushton” Portugalinë appeared first on Sporti Shqiptar Online.

Kombëtarja e ëndrrave (të pa realizueshme)

KombëtarjaNga Igli Totaj

Kombëtarja e Shqipërisë pak ditë më parë në rifreskimin e Fifa zbriti zyrtarisht në vendin e 70 – të në renditjen botërore.Vetëm disa muaj më parë kjo kombëtare, e cila me paraqitjet e saj të mira ndezi ëndrrën e cdo shqiptari për ta parë të debutojë në Boteror,ishte e renditur ne vendin e 43 – të.Arsyeja e rënies drastike gjendet në paraqitjet e fundit në kuadër të eliminatoreve te Botërorit Brazil 2014,të cilat Shqipëria i mbylli me 11 pikë në vendin e katërt,me po aq pikë sa edhe Norvegjia.Gjatë aventurës që do të na mundësonte edhe Brazil 2014 kombëtarja jonë u ndesh edhe me Zvicrën,pretendenten kryesore të grupit.Në dy sfida tejet të ndezura, Shqipëria nuk mundi të marrë asnjë pikë,por në të vërtetë ajo që më shumë e ndezi këtë takim ishte fakti se Shqipëri – Zvicër përbën një lloj “derbi” tashmë,me Zviceranët në një formë të shkëlqyer dhe me plot 6 futbollistë shqiptarë në përbërjen e tyre. Shqiptaret e Zvires ,i vendosën gjithë tifozët shqiptar në një pozitë ëndrrash të ngelura përjetësisht në sirtarë.Kush do të ishte kombëtraja e vërtetë e Shqipërisë nëse të gjithë futbollistët shqiptarë nga të gjitha trojet do të pranonin të vishnin fanelën “kuqezi”?Kjo është një pyetje që vetëm mund të hamendësohet pasi për tu realizuar është absolutisht e pamundur,duke kujtuar rregullin se një lojtar nuk mund të veshë dy fanela kombëtresh(përjashto rastin e shtetve të rinj).Në një formacion ëndrrash , më poshtë vjen kombëtarja shqiptare e ndërtuar nga gjithë futbollistët shqiptarë,të të gjitha trojeve.Ja se cila mund të ishe kombëtarja jonë :
Në portë
Etrit Berisha (Lazio, Shqipëri)
Në mbrojtje
Lorik Cana (Lazio, Shqipëri)
Mërgim Mavraj (Greuter Furth,Shqipëri)
Andi Lila (Janina ,Shqiperi)
Valon Behrami (Napoli,Zvicër)
Në mesfushë
Ergys Kace (Paok ,Shqipëri) , Alban Meha (Paderborn , Shqiperi)
Granit Xhaka(Munchegladach,Zvicër)
Blerim Xhemaili (Napoli,Zvicer)
Xherdan Shaqiri(Bayern,Zvicër)
Në sulm
Adnan Januzaj (Mancester United,?)
Valdet Rama (Valadolid,Shqipëri)
Valmir Berisha (Roma,Suedi)
Rezerva
Taulant Xhaka (Bazel, ?)
Përparim Hetemaj (Chievo,Finalndë)
Panaiotis (Gjergji) Kone (Bolonja,Greqi)
Sotiris Ninis (Parma,Greqi)
Admir Mehmeti (Zyrih,Zvicër)

The post Kombëtarja e ëndrrave (të pa realizueshme) appeared first on Sporti Shqiptar Online.

Verë eksodi te Milani?

abateeePavarësisht se Milan ka gjetur vazhdueshmërinë e rezultateve dhe formën e mirë,sërish problemet nuk kanë të mbaruar në kampin “kuqezi”.Pas polemikave rreth cështjes “Montolivo”,tashmë është Injacio Abate “molla e sherrit”.I pa aktivizuar,i lënë në harresë nga Sedorf,italiani rrezikon seriozisht të humbasë Botërorin,dhe kjo gje nuk mund të pritet mirë prej tij.Gjithashtu ekziston edhe rreziku i një eksodi masiv në muajt e verës,pasi janë të shumtë futbollistët që nuk janë të kënaqur në Milano,e aq më pak me një arritje mediokre si Europa Ligë.Lojtarë si Poli,Montolivo,Abate,De Shiljo etj supozohet të kenë kërkuar largimin në merkaton e verës.Një indikator i tensionit në ambientet e Milan,janë edhe fjalët e Adriano Galianit në lidhje me aksionerët e Milan : “Mos të harrojmë se nën drejtimin e Berluskonit,Milan ka fituar plot 28 trofe,dhe gjithashtu të mos harrojmë se ky klub ju mor Farinës në gjykatë”

The post Verë eksodi te Milani? appeared first on Sporti Shqiptar Online.

Shkurt Premier League

PremierLeagueVenger: Ozil rikthehet në fundjavë

Trajneri i Arsenalit, Arsen Venger, ka deklaruar se mesfushori Mesut Ozil është pranë rikthimit. Francezi ka theksuar se se Ozil e ka kaluar dëmtimin e rëndë që pësoi në ndeshjen e Ligës së Kampionëve përballë Bajernit të Munihut. Arsenali do të ketë disa ndeshje të rëndësishme përpara dhe rikthimi i 24-vjeçarit është një lajm shumë i mirë. Afër rikthimit është edhe mesfushori tjetër Abu Diabi. “Ozil është pranë rikthimit dhe ne presim që të jemi në dispozicion për të shtunën. Ai është një lojtar që na jep shumë siguri, ndaj me të do jemi më të fortë. Edhe Diabi ka bërë një progres të madh dhe presim që shumë shpejt të jetë pjesë e skuadrës së parë”, konfirmoi Arsen Venger. Arsenali ka një betejë me Evertonin për sigurimin e vendit të katërt në Premier Ligë.

Junajtid arrin akordin me Luk Shoun
Mançester Junajtid ka bërë një goditje të madhe për merkaton e verës. “Djajtë” janë vënë në ndjekje të mbrojtësit të majtë të Sauthemptonit, Luk Shou, dhe duket se lojtari do jetë pjesë e tyre për sezonin tjetër. Gazeta “Daily Mail” raporton se marrëveshja është arritur mes dy skuadrave dhe Junajtid do të paguaj rreth 30 milionë euro për shërbimet e 18-vjeçarit. Për lojtarin kishin shprehur interesimin edhe ekipe të tjera të mëdha si Çelsi dhe Mançester Siti, por lojtari ka preferuar kampionët aktualë të Anglisë. Po ashtu Mançester Junajtid është në bisedime edhe me mesfushorin e Sportingut të Lisbonës, Uilliam Karvajo, i cili vlerësohet me rreth 35 milionë euro.

De Gea: Europa Liga dështim për Junajtid
David de Gea është shumë i trishtuar me pozitën aktuale të Mançester Junajtid në Premier Ligë. “Djajtë” kanë pasur një sezon shumë të vështirë pas largimit të trajneri Ferguson dhe tani objektivi i tyre i vetëm mbetet Europa Ligë. “Mançester Junajtid është një ekip i madhe dhe ne nuk jemi të kënaqur me faktin që do luajmë në Europa Ligë. Kemi bërë gabime të mëdha gjatë sezonit, të cilat na kanë kushtuar shumë. Shpresoj të bëjmë sa më mirë në ndeshjet e mbetura, por do jetë thuajse e pamundur të kualifikohemi për në Ligën e Kampionëve”, ka deklaruar spanjolli. 21-vjeçari e ka fituar këtë trofe në të kaluarën me Atletikon e Madridit.

Aston Vila konfirmon trajnerin
Poul Lambert do të jetë trajneri i Aston Vilës edhe për sezonin tjetër. Drejtuesit e klubit kanë shprehur besimin e tyre ndaj 52-vjeçari nuk ka rrezikon aspak. Pak ditë më parë pronarët amerikanë konfirmuan pushimin nga puna të dy asistentëve të Lambert pas disa akuzave të ngritura ndaj tyre. Aston Vila renditet në mesin e tabelës së Premier Ligës dhe është jashtë zonës së rënies nga kategoria.

Milner i pari në listën e Hodson
Xhejms Milner është lojtari i parë në listën e trajneri Roi Hodson. Mesfushori ka qenë një nga lojtarët më të mirë të Sitit këtë sezon, edhe pse ka luajtur më shumë si më zëvendësues. Trajneri i Anglisë, Roi Hodson, ende nuk e ka shpallur listën e 23 titullarëve të grumbulluar për finalet e Brazil 2014, por mediat angleze shkruajnë se Milner është i pari në listë.

Starrixh mund të luaj ndaj Noruiçit
Liverpuli ka marrë një lajm të mirë sa u përket dëmtimeve. Sulmuesi Daniel Starrixh pësoi një dëmtim në ndeshjen e fundit përballë Mançester Sitit, por duket se do jetë në dispozicion të skuadrës për në fundjavë. Sulmuesi ka qenë një nga pikat më të forta të Liverpulit për këtë sezon. Skuadra e Roxhers po kryeson me meritë kampionatin anglez kur duhen edhe katër javë nga përfundimi i tij. “Të kuqtë” kanë 24 vite që nuk e kanë fituar titullin kampion dhe ky duket sezoni i duhur për ta bërë diçka të tillë.

Roxhers 20 milionë euro për Kuardadon
Brenda Roxher ka filluar të mendojë që tani për merkaton e verës. Liverpuli do të rikthehet pas disa sezonesh në Ligën e Kampionëve dhe e ka të nevojshme të përforcohet. Synimi i radhës i trajnerit Roxhers është mesfushori i Fiorentinës Kuardado. Ai vlerësohet rreth 20 milionë euro dhe drejtuesit e Liverpulit do të tentojnë ta afrojnë atë gjatë merkatos së verës.

The post Shkurt Premier League appeared first on Sporti Shqiptar Online.

Çelsi gati 60 milionë euro për Diego Kostën

diego kostaNga Bujar Mucaku

Murinjo e cilëson atë si lojtarin e duhur për sulmin dhe është gati të plotësojë dëshirat e Atletikos

Tashmë nuk përbën më sekrat fakti që Diego Kosta është synimi kryesor i merkatos së Çelsit për merkaton e verës. Londinezët kanë një skuadër të kompletuar, por ende po vuajnë për një sulmues tipik. 24-vjeçari pëlqehet shumë nga Hoze Murinjo, i cili e ka vendosur atë si një nga objektivat më të rëndësishëm të sezonit. Pak ditë më parë ishte trajneri i Atletikos së Madridit, Diego Simeone, i cili deklaroi se nuk ka ndërmend që të pengojë largimin e lojtarit nëse ai kërkon një aventurë të re. Gjithsesi, kalimi i Kostës në Londër nuk do të jetë aq i thjeshtë. Spanjollët kërkon rreth 60 milionë euro për sulmuesin, i cili konsiderohet si një nga më të mirët.

Ideja e Murinjos është që në marrëveshje të përfshihet edhe qëndrimi i portierit Kurto për disa sezone të tjera tek Atletiko në formë huazimi. Madje drejtuesit e klubit londinez e kanë gati edhe kontratën që do t’i ofrojnë Diego Kostës. 185 mijë sterlina në javë që do të thotë rreth 12 milionë euro në vit, është kjo shuma që pritet të fitojë sulmuesi më i ri i përfaqësues spanjolle nëse transferohet në kryeqytetin anglez. Duke marrë në konsideratë edhe fjalët e trajnerit të Atletikos Diego Simeone që theksoi se nuk ka ndërmend ta pengojë Kostën nëse ai vendos të largohet, në ishull tashmë janë të bindur se që nga sezoni i ardhshëm lojtari me origjinë braziliane do të jetë sulmuesi i ri Çelsit.
Largimet
Gjasat janë që Murinjo të largojë disa lojtarë gjatë merkatos së verës dhe mes tyre shumicën e përbëjnë sulmuesit. Fernando Torres dhe Demba Ba janë të parët në listë. Spanjolli nuk ka bindur fare këtë sezon, madje e ka humbur edhe pozitën e titullarit. Nuk përjashtohet edhe mundësia e një rikthimi të Torresit në Spanjë tek Atletiko, skuadër me të cilën e nisi karrierën si futbollist. Edhe sulmuesi Ba pritet të largohet.

Ky i fundit ka shënuar disa gola të rëndësishëm, por ende nuk e ka fituar besimin e trajnerit Hoze Murinjo. Aktualisht londinezët janë në vendin e dytë në kampionatin anglez dhe kanë siguruar gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve ku do të ndeshen me Atletikon e Madridit.

 

The post Çelsi gati 60 milionë euro për Diego Kostën appeared first on Sporti Shqiptar Online.

Milan regjistron humbje prej 16 mln euro,Galiani: Rivalët tanë janë -100-200 mln

ac-milan-vs-catania-680x453Asambleja e Aksionerëve të Milanit është mbledhur për të diskutuar për bilancin e shoqërisë për vitin e kaluar. Ata janë takuar në selinë e re në rrugën “Aldo Rosi”. Aty nuk ka marrë pjesë Barbara Berluskoni, ndërsa e ka zëvendësuar Administratori i deleguar i Milanit, Adriano Galiani. Bilanci i kuqezinjve ka dalë negativ, pasi ata kanë regjistruar humbje prej 15.7 milionë eurosh. Pavarësisht kësaj, Galiani ka thënë se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar, pasi Milani vazhdon të jetë “ok” me rregullat e “fair-playt” financiar të UEFA-s. “Sinqerisht do doja shumë që ta dija çfarë bëjnë skuadrat tjera italiane që në vitet e kaluara kanë regjistruar humbje nga 100 deri në 200 milionë euro. Ne jemi në rregull me ligjet e UEFA-s”, tha 69-vjeçari.

Në këtë takim, ai nuk ka lënë pa përmendur presidentin e kuqezinjve, Silvio Berluskonin, për të cilin uroi që të qëndronte edhe 100 vite tjera te Milani. “Presidenti Berluskoni ishte njeriu që shpëtoi Milanin nga falimentimi, ai nuk kurseu asgjë duke investuar shuma të mëdha për të ngritur Milanin. Skuadra ka fituar gjithë trofetë e mundshëm gjatë kohës së tij, si në Itali ashtu dhe në Evropë. Ai na e bëri Milanin skuadrën më të madhe botërore. Si tifoz, dua që ai të drejtoi skuadrën edhe për 100 vite tjera”, u shpreh Galiani.

Rami, Marseja presion Milanit
Skuadra franceze, Olim Marsej është duke bërë presion në Milanin që të vendosë për të ardhmen e mbrojtësit, Rami, pasi është e interesuar ta transferojë. Marokeni është në huazim në “San Siro”, por kuqezinjtë nuk kanë vendosur nëse do paguajnë 7 milionë euro Valencias për ta blerë kartonin e tij. Rami ka luajtur 12 ndeshje me skuadrën e Sedorfit dhe ka shënuar 3 gola. Në një situatë të tillë gjendet edhe Tarabt, i cili po bën paraqitje të mira me Milanin, por është në pronësi të anglezëve të QPR.

Milani ofertë për portierin Oçoa
Milani ka bërë ofertë zyrtare në drejtim të portierit meksikan Guilermo Oçoa , i cili aktualisht luan me francezët e Ajasios. Agjenti i portierit Oçoa, Jorge Berlenga ka pranuar interesimin e kuqezinjve për klientin e tij. Sipas tij, e ardhmja e portierit duhet të vendoset para Botërorit, pasi ai nuk ka nevojë të tregojë cilësitë në Botëror. Berlenga ka thënë se Oçoa e meriton të luajë në një skuadër të madhe. Portieri do luajë me Meksikën dhe llogaritet si njëri nga shtyllat e kombëtares.

Aksidentohet Kafu
Ish-mbrojtësi i Milanit, braziliani Kafu është aksidentuar me motorë në vendlindjen e tij. Ai ishte duke marrë pjesë në një event, ku ishte edhe Valentino Rosi. Për fat të mirë, Kafu nuk është lënduar falë veshjes së përshtatshme. Ai ka pësuar disa gërvishtje, por që me ndërhyrjen e mjekëve gjithçka është rregulluar.

The post Milan regjistron humbje prej 16 mln euro,Galiani: Rivalët tanë janë -100-200 mln appeared first on Sporti Shqiptar Online.