Të gjitha lajmet

FORMACIONET E FINALES PRELIMINARE

11-shet: Lincoln - Drita

11-shet: Lincoln - Drita

29 June, 2018 @19:54

Janë përcaktuar 11-shet startuese nga trajneri i Lincolnit, Yiyi dhe ai i Dritës, Bekim Isufi, para përballjes finale të fazës preliminare të kualifikimeve të Ligës së Kampionëve. LINCOLN RED IMPS: Lolo Soler, J Chipolina, Oli, Bernardo Lopes, Calderon, Diego Gamiz, Alex Moreno, Juan Montesinos, Juanma Ortiz, A Hernandez dhe L Casciaro. DRITA: Leutrim Rexhepi, Liridon Leci, Fidan Gërbeshi, Viktor Kuka, Ardian Limani, Haxhi Neziraj, Drilon Musaj, Bujar Shabani, Xhevdet Shabani, Endrit Krasniqi dhe Leotrim Kryeziu.

GRUPI G: PANAMAJA-TUNIZIA

Khazri me gol e asist, sjell fitoren

Foto: FIFA/Squawka

28 June, 2018 @22:28

Tunizia shkon në shtëpi duke festuar fitoren ndaj Panamasë 2-1 sonte. Dy ekipet e eliminuara nga Grupi G u takuan…

GRUPI G: ANGLIA-BELGJIKA

Januzaj me supergol, njofton anglezët me humbje

Fotot: FIFA/Squawka

28 June, 2018 @21:56

Në duelin që vendosi fituesin e Grupit G, ndërmjet Anglisë dhe Belgjikës, vendimtar ka qenë krahu me origjinë shqipe që…

EUROPA - PRISHTINA

Goli si mysafir jep shpresë

28 June, 2018 @19:50

Prishtina ka shënuar barazimin e parë në një garë të UEFA-së sot. Bardhekaltërit kanë barazuar ndaj Europës nga Gjibraltari 1-1…

11-SHET: PAN - TUN

Formacionet zyrtare: Panama-Tunizia

28 June, 2018 @19:40

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes ndërmjet Panamsë dhe Tunizisë që nis në ora 20:00 sonte. PANAMAJA: Penedo, Escobar, R…

FORMACIONET ZYRTARE: ANG - BEL

Yjet pushojnë, Januzaj starton

28 June, 2018 @19:30

Janë publikuar 11-shet startuese për përballjen që do të vendos liderin e Grupit G ndërmjet Anglisë dhe Belgjikës. ANGLIA: Pickford,…

GRUPI H: POLONIA - JAPONIA

Me anti-futboll në fund, Japonia shkon tutje

Fotot: FIFA

28 June, 2018 @18:05

Japonia është kualifikuar si e dyta nga Grupi H për shkak të rregullës fair-play në të tetën e finales. Edhe…

GRUPI H: SENEGALI - KOLUMBIA

Kolumbia si lidere, Senegalin e tradhëtojnë kartonat

Foto: UCL/fb

28 June, 2018 @17:55

Me një gol të shënuar nga qendërmbrojtësi i Barcelonës, Yerry Mina, Kolumbia ka shënuar fitoren e dytë dhe të nevojshme…

FORMACIONI STARTUES I PRISHTINËS

11-shja e Prishtinës ndaj Europës

Foto: prishtinafc.com

28 June, 2018 @15:37

Skuadra e Prishtinës dy orë para ndeshjes ka publikuar formacionin startues të duelit të parë të këtij viti në gara…

DITARI RUS (13)

Shkapërderdhja gjermane

Fotot: FIFA/fb

28 June, 2018 @15:19

Epo, kaq ishte për gjermanët. PA IDE Ekip pa ide, pa lider, për të cilën pozitën më së shumti vepronte…

11-SHET

Formacionet: Senegali - Kolumbia

28 June, 2018 @14:59

Janë publikuar formacionet startuese të Senegalit dhe të Kolumbisë.

MIQËSORE: KUKËSI-LIRIA

Annese e nis me humbje

Foto: KFLiria/fb

16 November, 2018 @21:23

Përballja miqësore ndërmjet Kukësit dhe Lirisë e zhvilluar sot në Zeqir Ymeri të Kukësit ka përfunduar me fitoren e vendasve,…

REFEREE

Nuza me ndihmësit, referojnë ndeshje ndërkombëtare

15 November, 2018 @13:42

Gjyqtari i njohur kosovar me stemën e FIFA-së, Genc Nuza, së bashku me ndihmësit e tij do të ndajë drejtësinë…

MIQËSORE

Kukësi-Liria, për test italian

TOPSPORTI/ A. P.

13 November, 2018 @20:05

Trajneri i ri i Lirisë, italiani i parë i ardhur në këtë detyrë në Superligë të Kosovës, Alberto Annese, dëshiron…

AFRIM TOVËRLANI

Na duhet sulmuesi tipik

12 November, 2018 @18:01

Trajneri i Ferizajit, Afrim Tovërlani, ka shprehur pakënaqësinë e tij me rastet e humbura të ekipit. Kjo po i…

ZEKIRIJA RAMADANI

Të marrim mësim

12 November, 2018 @17:49

Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, në deklaratën e tij pas fitores së sotme ndaj Ferizajit ka thënë se ekipi…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga