Të gjitha lajmet

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet: Prishtina-Besa

BOROZANI/ E. D.

11-shet: Prishtina-Besa

21 October, 2017 @13:57

Pak para fillimit të ndeshjes janë publikuar 11-shet fillestare për duelin Prishtina-Besa nga trajnerët përkatës.

Mirel Josa ka vendosur për këtë 11-she: Bekaj, Osmani, Bashiru, Miftaraj, Dallku, Curri, Pefqeli, Ahmeti, Fetahaj, Januzi dhe Mankenda.

LIVESCORE

Sahit Gashi ka vendosur për këtë 11-she: Haxhijaj, Kuqi, Papuqi, Rexhaj, Rama, Gashi, Sheqerolli, Qorraj, Balaj, Maloku dhe Merlaku.

prishtinabesaANALIZË

5 derbi të fundjavës

21 October, 2017 @11:43

1. Chelsea – Watford (e shtunë, ora 1e30) Conte nuk është i mësuar me ndryshime. Lëndimi i Moratas ka dëmtuar…

PARA NDESHJES: VLLAZNIA-GJILANI

Një fitore larg kreut dhe lufta për shpresë

Foto: KFVllaznia

21 October, 2017 @8:34

Dy ekipe me synime krejtësisht të kundërta ballafaqohen sot në Gjilan, ku Vllaznia e Pozharanit luan në cilësinë e vendasit…

PARA NDESHJES: PRISHTINA-BESA

Mundësia për t’u bërë lider

Pamje nga ndeshjet e kaluara, Besa-Prishtina/ Foto: prishtinafc.com

21 October, 2017 @8:12

Një rezultat pak më ndryshe i Gjilanit në përballje ndaj Vllaznisë së Pozharanit dhe fitorja potenciale e Prishtinës ndaj Besës,…

WEST HAM - BRIGHTON

West Hami mposhtet, Bilic ‘dridhet’

20 October, 2017 @22:51

Vazhdon forma dëshpëruese e West Ham United. Skuadra e drejtuar nga Slaven Bilic sonte u turpërua me rezultat 0-3 nga…

KOMUNIKATË

Komunikatë nga Flamurtari

20 October, 2017 @21:55

Përmes një komunikate për media, klubi i Flamurtarit i ka kërkuar falje opinionit sportdashës për incidentin që ndodhi sot…

GATI 3 ORË PAS INCIDENTIT

FFK zyrtarizon çështjen Flamurtari-Vëllaznimi

20 October, 2017 @18:51

Kanë kaluar gati 3 orë prej se u ndërpre ndeshja dhe FFK në lajmin e përgjithshëm të ndeshjeve të sotme…

VIDEO

Pamje që çuan te ndërprerja, Flamurtari-Vëllaznimi

Foto: Arkiv/ prishtinafc.com

20 October, 2017 @18:31

Kanalet televizive kanë publikuar shpejt videon e ndeshjes Flamurtari-Vëllaznimi, në momentin kur portieri i Vëllaznimit, Altik Muhaxhiri barazon në 1-1…

FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Ndërpritet ndeshja Flamurtari - Vëllaznimi

20 October, 2017 @16:33

Vëllaznimi ka barazuar rezultatin në minutën e 88’ të ndeshjes ndaj Flamurtarit sot në “Xhemajl Ibishi” të Prishtinës, 1-1. …

DRENICA - FERONIKELI

Derbi i Drenicës përfundon pa gola

20 October, 2017 @16:29

Derbi i Drenicës përfundoi ashtu si filloi ndeshja. Drenica dhe Feronikeli e mbyllën takimin me rezultat 0-0 TABELA…

LIRIA - LLAPI

Lideri deklasohet në Prizren

20 October, 2017 @16:12

Në takimin mes Lirisë dhe Llapit në Prizren, fituese doli skuadra vendase, e cila sot fitoi me rezultat bindës 3-0. …

DUELI I RADHËS

Bashkimi mysafir në Gjevgjeli

18 December, 2018 @13:38

Basketbollistët e Bashkimit të Prizrenit kanë marrë rrugë për Gjevgjeli, ku në kuadër të Ligës Ballkanike do të ndeshen me…

MANCHESTER UNITED

Shkarkohet Mourinho

18 December, 2018 @11:02

Jose Mourinho nuk është më trajner i Manchester Unitedit. Pas 2.5 viteve në krye të ekipit, United ka njoftuar se…

ATALANTA - LAZIO

Berisha i pakalueshëm, mposhtet Lazio

17 December, 2018 @22:52

Një gol i shënuar në minutë të parë të ndeshjes nga Daniel Zapata ka mjaftuar për Atalantën, që t’i merr…

KASTRIOTI - TEUTA

Teuta e Shkëmbit, kërcen në pozitën e dytë

17 December, 2018 @22:39

Nuk ka të ndalur Teuta që po drejtohet nga Bledi Shkëmbi këtë stinor. Njeriu që stinorin e kaluar debutoi në…

FENERBAHÇE - ERZURUM

As trajneri i ri s’ua sjell fitoren

Fotot: fanatik/fb

17 December, 2018 @22:27

Rezultatet jo të mira për Fenerbahçen kanë vazhduar edhe sonte, kur debutoi trajneri i ri i skuadrës, Ersun Yanal. …

Të gjitha lajmet nga