Të gjitha lajmet

TEAM OF THE SEASON 2018/19

11-shja më e mirë e stinorit 2018/19 në Serie A

11-shja më e mirë e stinorit 2018/19 në Serie A

27 May, 2019 @15:17

Stinori 2018/19 i Serie A-së nuk dha befasi sa i përket titullit kampion, ku Juventusi e fitoi atë pa shumë telashe.

Mirëpo, Atalanta mund të thuhet që bëri senzacion, kur përfundoi stinorin në vend të tretë dhe siguroi kualifikim për herë të parë në histori të klubit në Ligë të Kampionëve.

Portali Foot Italia pas fundit të sezonit 2018/19 krijoi formacionin 3-4-3 për të bërë 11-shen më të mirë të futbollistëve të stinorit, ku kanë hyrë dy lojtarë të Atalantas.

FORMACIONI I SEZONIT 2018/19 NË SERIE A:

Portier: Samir HANDANOVIC (Inter);

MBROJTËS: Milan SKRINIAR (Inter), Kalidou KOULIBALY (Napoli), Giorgio CHIELLINI (Juventus).

MESFUSHORË: Hans HATEBOER (Atalanta) krah i djathtë, Miralem PJANIC (Juventus), Sergej Milinkovic-Savic (Lazio), Aleksandar KOLAROV (Roma) krah i majtë.

SULMUES: Duvan ZAPATA (Atalanta), Fabio QUAGLIARELLA (Sampdoria), Cristiano RONALDO (Juventus).

Zapata

LUCIANO SPALLETTI

Miliona për ndarje me ekipin

27 May, 2019 @11:40

Inter do të duhet të paguajë një shumë të mirë të parave për largimin e Lucianon Spallettit nga ekipi. …

XHIRO XXXVIII

Atalanta e Inter në Champions, Milan në Europa League

26 May, 2019 @22:36

Në mënyrë tejet dramatike është mbyllur sezoni në Serie A. Atalanta, Inter e Milan, skuadra këto që po luftonin për…

TORINO - LAZIO

Torino kryen sezonin me rekord ekipor

26 May, 2019 @17:12

Torino ka shënuar fitore ndaj Lazios në duelin e xhiros së fundit të Serie A-së për këtë stinor, 3-1. …

KOMBINATORIKA

Kombinimet italiane për Ligë të Kampionëve

26 May, 2019 @11:51

Para 90 minutëshit të fundit për ekipe, Atalanta, Inter, Milan dhe Roma janë në betejat vendimtare për Ligë të Kampionëve.…

DITA E FUNDIT

Kombinimet për mbijetesë në Serie A

26 May, 2019 @10:52

Dita e fundit e stinorit në Serie A. Ditë jetike për disa skuadra që janë në rrezik për rënie. Udinese…

Të gjitha lajmet nga Serie A