Të gjitha lajmet

NGA INFORMATORI NR 3

12 dënime për KB Ylli, pas derbit ndaj Rahovecit

12 dënime për KB Ylli, pas derbit ndaj Rahovecit

11 October, 2018 @14:16

Informatori Nr 3 i Superligës ka bërë të ditur se derbi i zhvilluar në 13 qershori të Suharekës ndërmjet Yllit dhe Rahovecit - ka qenë ndeshja më e tensionuar e xhiros, ndërsa dënimet e shqiptuara nga Komesari i Garave kalojnë katërshifroren për ekipin vendas.

Janë 12 pika në të cilat KB Ylli ka marrë dënime, ndërsa në total shifra kalon 2 mijë eurot për këtë duel.

DËNIMET PËR KB YLLI:

1. KB Golden Eagle Ylli, Konform Nenit 48.15 dënohet me 150 euro. Organizimi i dobët i konstatuar nga vëzhguesi i ndeshjes.

2. KB Golden Eagle Ylli, Konform Nenit 48.4 dënohet me 100 euro. Numri i pamjaftueshëm i PK, si dhe mungesa e Policisë sekondare.

3. KB Golden Eagle Ylli, Konform Nenit 49.11 dënohet me 300 euro. Hyrja e personave jozyrtar në fushë.

4. KB Golden Eagle Ylli, Konform Nenit 48.7 dënohet me 50 euro. Organizimi i dobët i tavolinës zyrtare.

5. KB Golden Eagle Ylli, Konform Nenit 48.8 dënohet me 150 euro. Pengimi i punës së vëzhguesit gjatë ndeshjes.

6. KB Golden Eagle Ylli, Konform Nenit 49.3 dënohet me 300 euro. Hudhja e gjësendeve të forta nga ana e shikuesve vendas.

7. KB Golden Eagle Ylli, Konform Nenit 49.4 dënohet me 500 euro. Hudhja e gjësendeve të forta (goditja e lojtarit Arian Qallaku, KB Rahoveci) nga ana e shikuesve vendas, shkaktimi i lëndimeve me rrezik për jetë.

8. KB Golden Eagle Ylli, Konform Nenit 49.4 dënohet me 100 euro. Anim dhe sjellje josportive ndaj ekipit mysafir dhe personave zyrtar.

9. KB Golden Eagle Ylli, Konform Nenit 49.6.1 dënohet me 200 euro. Largimi i gjyqtarëve të ndeshjes gjatë hudhjes së gjësendeve të forta.

10. Trajneri Arben Krasniqi, KB Golden Eagle Ylli, Konform Nenit 50.2 dënohet me 75 euro.

11. Lojtari Egzon Kuqi, KB Golden Eagle Ylli, Konform Nenit 50.1 dënohet me 50 euro.

12. KB Golden Eagle Ylli, Konform Nenit 48.18 dënohet me 100 euro. Mos-sigurimi i lokalit për përpilimin e raportit të vëzhguesit.

Ylli dhe Rahoveci kanë rivalitet të zjarrtë mes vete, ndërsa edhe kjo ndeshja ka kaluar në atmosferë të nxehtë nga taboret e të dyja palëve si në terren ashtu edhe në publik.

Rahoveci si mysafir mposhti Yllin në këtë ndeshje 83-89. Rahoveci bashkë me Prishtinën, është ekipi i vetëm pa humbje këtë stinor në Superligë, pas tre xhirove të zhvilluara.FIBA EUROPE CUP: GROUP E

Ukrainasit, rivali i parë i Prishtinës

Foto: fiba.basketball

11 October, 2018 @9:01

Skuadra e Prishtinës ka kuptuar edhe rivalin e tretë në grup të FIBA Europe Cup. Bardhekaltërit përveç Bakken…

TAYLOR BESSICK

Ish-lojtari i Yllit në Letoni

10 October, 2018 @16:06

Basketbollisti që stinorin e kaluar luajti për Yllin e Suharekës, Taylor Bessick, ka gjetur angazhman këtë stinor te ekipi letonez,…

JUNIOUS PROWELL

Ish-lojtari i Rahovecit në Shkup

Junious Prowell, me fanellë të Rahovecit në vijën e gjuajtjeve të lira në edicionin 2017/18 të Superligës/ Foto: arkiv

10 October, 2018 @15:45

Basketbollisti që mbrojti ngjyrat e Rahovecit në stinorin e kaluar, Junious Prowell, është bërë lojtar i ri i Vardarit të…

EUROLEAGUE 2018/19

Nesër fillon Euroleague

10 October, 2018 @14:45

Stinori 2018/19 i ligës më të fortë në basketbollin europian Euroleague, do të fillojë nesër. Java e parë e Euroleagues…

JAVA E KATËRT

Dy të shtunën, dy të dielen

BOROZANI / ARKIV

10 October, 2018 @12:48

Pas xhiros së tretë, xhiro që kaloi me ndeshje tejet interesante dhe me shumë përmbysje, Superliga e Kosovës në basketboll…

FIBA EUROPE CUP RIVALS

Dy nga tre rivalët e Prishtinës dihen

Foto: championsleague.basketball

10 October, 2018 @12:05

Skuadra e Prishtinës që u eliminua dhimbshëm nga Basketball Champions League, do të vazhdojë garat ndërkombëtare në FIBA Europe Cup.…

TOP 10 PERFORMANCES OF GAMEWEEK III

TOP 10-shja e javës në Superligë (III)

TOPSPORTI/ A. P.

9 October, 2018 @23:35

Pas përfundimit të të gjitha ndeshjeve të xhiros së tretë të Superligës në basketboll, Eurobasket.com ka përzgjedhur dhjetëshen më të…

TOP 5 PERFORMANCES OF GAMEWEEK 3

Ekipi i xhiros III në Superligë

Graph. O. Kraja

9 October, 2018 @23:12

Dy basketbollistët më të dalluar të Rahovecit në derbin e xhiros ndaj Yllit dhe fitore si mysafir në terren të…

TREPÇA

Trepça përforcon pozitën e fundorit

8 October, 2018 @20:05

Skuadra mitrovicase Trepça, zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës, lojtarin Mark Dorris. Dorrisi 33 vjeçar, është i gjatë 188 cm…

ARBNOR RIFATI

Humbja e parë e debutuesve, në syrin e trajnerit

TOPSPORTI/ L. D.

7 October, 2018 @23:29

Filluan stinorin në mënyrë më të mirë të mundshme. Prizreni nisi me dy fitore edicionin debutues në Superligë, ndërsa sot…

YLLI - LIPJANI

Ylli favorit ndaj Lipjanit

12 December, 2018 @10:01

Ndeshja e dytë e ditë së sotme në kuadër të xhiros XIII do të jetë ndërmjet Yllit dhe Lipjanit. Krahas…

PRIZRENI - TREPÇA

Prizreni për përfundim, Trepça për vazhdimin e serisë

12 December, 2018 @9:49

Sonte në palestrën “Sezai Surrioi” në Prizren, do të hapet xhiroja e XIII në Superligë me ndeshjen ndërmjet Prizrenit dhe…

NË ARTIKULL

FIBA Europe Cup lëvdon publikun prishtinas

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @14:54

Në përshkrimin për ekipet që kanë siguruar fazën e dytë të garave në FIBA Europe Cup, faqja zyrtare e FIBAs…

TEAM OF THE WEEK 12

TOP 5-shja e javës në Superligë (XII)

10 December, 2018 @17:38

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XII të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

FIBA EUROPE CUP: GROUP I

Prishtina para debutimit në fazë të dytë

Foto: fiba.basketball

10 December, 2018 @12:24

Skuadra e Prishtinës është dy ditë para debutimit në fazën e dytë të garave në FIBA Europe Cup, arritje kjo…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga