Të gjitha lajmet

FINALJA 2: BASHKIMI - PRISHTINA

2-0 apo 1-1?

BOROZANI / A.P

2-0 apo 1-1?

16 May, 2018 @13:38

Bashkimi
Prishtina
Bashkimi : Prishtina

Palestra "Sezai Surroi", Prizren / 20:30

Me fillim nga ora 20:30, sonte në palestrën “Sezai Surroi”Prizren, Bashkimi dhe Prishtina përballen mes vete në ndeshjen e dytë finale të Superligës së Kosovës në basketboll.

Ndeshja e parë në kryeqytet përfundoi me fitoren e prizrenasve, të cilët sonte në Prizren do të tentojnë ta shënojnë fitoren e dytë brenda serisë, për t’iu afruar kështu shumë titullit kampion. Në anën tjetër, Prishtina me një fitore eventuale do ta barazonte serinë, për ta rikthyer përsëri avantazhin e terrenit vendas, të cilin e humbi pas disfatës në shtëpi pak ditë më parë.

SKEMA E PLAY OFF-IT

Në rast se shpallet kampion, ky do të ishte titulli i parë i Bashkimit në histori të klubit, derisa për Prishtinën do të ishte titulli i pestë me radhë.NBA DRAFT LOTTERY

Llotaria për draftin në NBA

16 May, 2018 @13:25

Është caktuar renditja e skuadrave për përzgjedhjen e lojtarëve në ‘draftin’ e vitit 2018 në NBA. Në llotarinë e mbrëmshme,…

GAME 2: CELTICS - CAVS

Boston arrin gjysmën e rrugës drejt finales

Foto: nba.com

16 May, 2018 @9:40

Boston Celtics edhe në ndeshjen e dytë të serisë finale në Konferencës Lindore, arriti ta mposht Cleveland Cavaliersin me rezultat…

PREJ INFORMATORIT TË FINALES

Nga ndeshja e parë, dënimet vetëm për GT

15 May, 2018 @11:02

Informatori i fundit i Superligës, lidhur me ndeshjen e parë të serisë finale të PlayOffit, ku Bashkimi mposhti Sigal Prishtinën…

GAME 1: ROCKETS - WARRIORS

Harden 41 - 37 Durant, kampioni 1-0

Foto: nba.com/warriors

15 May, 2018 @8:30

Ndeshja e mëngjesit të sotëm ka treguar se pse Golden State Warriors nuk bën që asnjëherë të jetë i nënçmuar…

ZYRTARËT E NDESHJES II

Maxhuni kryesor në ndeshjen e dytë

BOROZANI/Arkiv

14 May, 2018 @16:23

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur emrat e referëve që do të ndajnë drejtësinë në përballjen…

GAME 1: CELTICS - CAVS

Super Celtics, e nisin me fitore bindëse

Foto: Yahoo

13 May, 2018 @23:58

Me fitoren e Boston Celtics është mbyllur ndeshja e parë e serisë finale në Konferencën Lindore në NBA. Skuadra e…

NDESHJA 5 FINALE: TIRANA-TEUTA

Tirana mbron titullin kampion

Foto: FSHB/fb

13 May, 2018 @20:46

Ndeshja e pestë e serisë finale në kampionatin shqiptar i takoi Tiranës, që sonte mposhti Teutën për herë të tretë…

PRIZRENI - TREPÇA

Prizreni triumfon, ndal serinë e Trepçës

12 December, 2018 @21:00

Pas katër humbjeve radhazi, Prizreni i është kthyer fitores dhe atë në mënyrë madhështore, duke e fituar Trepçën e Mitrovicës…

FIBA EUROPE CUP: WURZBURG - PRISHTINA

Prishtina mposhtet në Gjermani

Foto: fiba.basketball

12 December, 2018 @20:47

Përkundër paraqitjes së mirë, veçanërisht në pjesë të parë të ndeshjes dhe luftës në çerek të tretë, Prishtina është mposhtur…

YLLI - LIPJANI

Ylli shkëlqen për fitore në pjesë të dytë

12 December, 2018 @20:33

Një pjesë e parë e befasishme me lojë të mirë të Lipjanit, la Yllin në disavantazh minimal pas 20 minutave…

INFORMATORI NR 12

Vetëm Prishtina e dënuar nga xhiroja e kaluar

Foto: fiba.basketball

12 December, 2018 @20:16

Raporti i fundit i Komesarit të Garave të Superligës, Informatori Nr 12 ka parë vetëm Prishtinën e dënuar nga ndeshjet…

PJESA E PARË: WURZBURG - PRISHTINA

2 pikë dallim pas pjesës së parë

12 December, 2018 @19:56

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Wurzburg - Prishtina, ndërsa gjermanët kanë 2 pikë epërsi pas 20 minutave të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga