Të gjitha lajmet

HISTORI

2 dekada nga triumfi gjerman

Foto: Die Mannschaft

2 dekada nga triumfi gjerman

30 June, 2016 @11:46

Pikërisht në këtë datë 20 vite më parë, Gjermania arriti të shpallej kampione e Evropës pas triumfit me rezultat 2-1 ndaj përfaqësueses së Çekisë.

Të parët në epërsi kaluan çekët me golin e shënuar nga pika e bardhë, ndërsa hero i ndeshjes ishte zëvendësuesi Oliver Bierhoff, i cili fillimisht e dërgoi ndeshjen në vazhdime pas një goli të shënuar me kokë, kurse në 30 minutat shtesë e vulosi fitoren e skuadrës së tij duke shënuar edhe golin e dytë.

 

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga