Të gjitha lajmet

DUELET MIQËSORE

25 të ftuar për ndeshjet e Kosovës U21

25 të ftuar për ndeshjet e Kosovës U21

11 March, 2019 @17:30

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës për grupmoshat nën 21 vjeçare, Rafet Prekazi, ka publikuar sot listën e të ftuarve për dy ndeshjet miqësore të radhës.

Kosova U21 do të luajë me Turkmenistanin U21 dhe Maltën U 21 në Turqi, më datat 24 dhe 26 mars, përkatësisht.

Në listën e futbollistëve të ftuar janë 25 lojtarë të cilët pritet të shrytëzojnë këto data për një test të mirë para ndeshjeve zyrtare në vijim që presin Kosovën U21.Të ftuarit e Rafet Prekazit:

KOSOVA U21: Florjan Smakiqi, Flamur Gashi, Kreshnik Hajrizi, Meriton Kastrati, Enit Sadiku, Shkëlqim Sadiku, Leonat Vitija, Lirim Mema, Besfort Kolgeci, Fuad Rahimi, Donat Hasanaj, Erolind Krasniqi, Kreshnik Krasniqi, Dilan Qela, Leard Sadriu, Edmond Ramadani, Gëzim Pepsi, Valmir Veliu, Alfred Ajdarevic, Ardit Gashi, Rrezart Hoxha, Leotrim Kryeziu, Ismet Sinani, Roni Gashi dhe Fatlum Lleshi.

E FUNDIT

Florent Hadërgjonaj zyrtarisht do të luaj për Kosovën

9 May, 2019 @15:02

Mbrojtësi i Huddersfield Town, Florent Hadërgjonaj, para pak çastesh ka zyrtarizuar lajmin se do të jetë pjesë e Kosovës në…

ANKARAGUCU - RIZESPOR

Muriqi shpëton ekipin nga humbja

4 May, 2019 @16:59

Futbollisti i Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar gol nga penalltia sot për ekipin e tij Rizespor, duke mos lënë që…

HEIDENHEIM - SANDHAUSEN

Paqarada shënon për pikët e shpëtimit

4 May, 2019 @15:21

Krahu i reprezentacionit të Kosovës, Leart Paqarada ka shënuar sot gol për ekipin e tij Sandhausen, për t’i dhënë krahë…

KOSOVA U19

Krasniqi fton 26 futbollistë në grumbullim

TOPSPORTI/Arkiv

2 May, 2019 @22:55

Selektori i Kosovës U19 Ramiz Krasniqi ka ftuar 26 futbollistë për grumbullimin e radhës të reprezentacionit. Kosova U19 do…

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22 April, 2019 @10:25

Shtylla e mesfushës së reprezentacionit të Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar lëndim dje në përballjen që ekipi i tij Zurich…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja