Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TESTI BULLGAR

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

Foto: teambulgaria/fb

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët


8 June, 2021 @20:01

Pas fitores së shënuar ndaj Andorrës në kualifikuese, shpresat kuqezi janë mposhtur rëndë nga Bullgaria U21 sot në miqësore të zhvilluar në Sofje.

Bullgaria U21 fitoi 4-0 ndaj Shqipërisë U21, pas një starti shumë të keq të lojës, ku brenda 11 minutave të para pësuan 3 herë, prej së cilës më vonë kthimi ishte i pamundur për djemtë e përzgjedhur të Alban Bushit.

Bulgaria

Ka qenë Shopov (2) dhe Petrov (5) që dhanë golat e shpejtë për vendasit, ndërsa Gruev (11) thuajse vulosi gjithçka që në fillim të duelit.

Në pjesë të dytë nga penalltia Nikolov (68) vulosi përfundimtaren e ndeshjes.

Për tu theksuar, Bushi i dha mundësi shumë lojtarëve të pa inkuadruar më parë në lojë, derisa nisi duelin me Vokli Laroshi; Sergio Kalaj, Redon Dragoshi, Nikolas Smajlaj, Tedi Cara; Anis Mehmeti, Mario Gjata, Mark Bushaj, Marsel Ismajgeci; Kosta Vangjeli dhe Albion Marku.

 

 

 

 


FORMACIONET ZYRTARE

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

Kombëtarja/International

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

08/06/21 @ 19:50

GUINEA - KOSOVA

Kosova me rezultat zhgënjyes përballë Guinesë

Përfaqësuesja

Kosova me rezultat zhgënjyes përballë Guinesë

08/06/21 @ 18:02

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani komenton shortin e Prishtinës në Ligën e Kampionëve

FFK Superliga

Ramadani komenton shortin e Prishtinës në Ligën e Kampionëve

08/06/21 @ 17:07

TRANSFER

Mesfushori nga Tetova i bashkohet Llapit

FFK Superliga/Transfere

Mesfushori nga Tetova i bashkohet Llapit

08/06/21 @ 16:53

TRANSFER

Llapi transferon sulmuesin nga Shqipëria

FFK Superliga/Transfere

Llapi transferon sulmuesin nga Shqipëria

08/06/21 @ 16:46

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

08/06/21 @ 16:30

SHQIPËRI

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

Kombëtarja

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

10/06/21 @ 17:38

ÇEKIA - SHQIPËRIA

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

Kombëtarja

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

08/06/21 @ 22:25

FORMACIONET ZYRTARE

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

Kombëtarja/International

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

08/06/21 @ 19:50

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

08/06/21 @ 16:30

FSHF

Ditëlindja e 91-të e Federatës

Kombëtarja

Ditëlindja e 91-të e Federatës

06/06/21 @ 14:24

UELLSI - SHQIPËRIA

Miqësorja me Uellsin përfundon me rezultat miqësor

Kombëtarja

Miqësorja me Uellsin përfundon me rezultat miqësor

05/06/21 @ 19:31

UELLSI - SHQIPËRIA

Përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

Kombëtarja

Përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

05/06/21 @ 18:45

11-SHET

Formacionet zyrtare: Uellsi - Shqipëria

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Uellsi - Shqipëria

05/06/21 @ 16:49

FANELLAT E REJA

Kuqezinjtë sot luajnë me fanella të reja

Kombëtarja/International

Kuqezinjtë sot luajnë me fanella të reja

05/06/21 @ 13:00

KOMBËTARJA

Abrashi: Në fushë për 3 pikë

Kombëtarja

Abrashi: Në fushë për 3 pikë

04/06/21 @ 22:06


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja