Të gjitha lajmet

STREETBALL / RED BULL REIGN

3x3 Prishtina sonte udhëton në Toronto

3x3 Prishtina sonte udhëton në Toronto

27 August, 2019 @23:05

Skuadra fituese e streetballit Red Bull Reign, 3x3 Prishtina (ish-Che Bar), sonte do të udhëtojë në Kanadë, për ta përfaqësuar Kosovën.

Kosova është në grup me Indinë, Lituaninë, Malin e Zi, Holandën dhe Nigerinë.

3x3 Prishtina përbëhet nga lojtarët: Fisnik Juniku, Blend Matoshi, Arian Qallaku dhe Diamant Shabani.

Kjo skuadër edhe në vitin e kaluar e kishte përfaqësuar Kosovën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, derisa 5 herë janë shpallur kampion në garat që janë mbajtur në Kosovë.

COACH

Muhammed Thaçi në krye të Tbilisit

25 August, 2019 @23:12

Njëri ndër legjendat e Superligës së Kosovës në basketboll, Muhammed (Muja) Thaçi, do të jetë në krye të skuadrës gjeorgjiane…

MIZAHIR ISMA

Rahoveci numëron karrigat e palestrës

25 August, 2019 @17:12

Skuadra e Rahovecit që do të debutojë këtë stinor në gara ndërkombëtare, ka marrë seriozisht punën për rregullimin e të…

TRANSFER

Edon Maxhuni transferohet në Spanjë

23 August, 2019 @14:22

Pas dy viteve të kaluara në SHBA, ku luajti në kolegjin e Long Beach State, Edon Maxhuni ka vendosur që…

EKSKLUZIVE

Talenti prizrenas provohet te Anadolu Efes

16 August, 2019 @15:02

Një basketbollist i ri nga Prizreni ka fituar mundësinë që të provohet te njëri ndër ekipet më të mëdha turke…

PRISHTINA

Rikthehet Alihodzic

12 August, 2019 @12:46

Kampionia e Kosovës Prishtina ka rikthyer basketbollistin boshnjak, Fahro Alihodzic, në ekip. Ai ka qenë i transferuar edhe në…

Të gjitha lajmet nga International