Të gjitha lajmet

LIPJANI - YLLI

4 lojtarë me double-double në fitore

Foto: KBLipjani/fb

4 lojtarë me double-double në fitore

10 March, 2019 @21:00

Përkundër mundit të treguar nga vendasit në çerekun e parë të ndeshjes, 25-28, Lipjani nuk ka arritur t’i bëj ballë Yllit, që ka marshuar më pas gjatë ndeshjes drejt fitores së 13 të stinorit.

Ylli ka treguar performancë të lartë veçanërisht në çerek të tretë të ndeshjes kur ka ndalur lipjanasit në 8 pikë, karshi 24 të shënuarave për fitoren përfundimtare 64-96 [25-28, 13-20, 8-24 dhe 18-24].

Gjashtë lojtarë të Yllit luajtën me pikë dyshifrore sonte, derisa Alban Veseli ishte më efikasi me 23 pikë, 7 kërcime e 2 asistime.

TABELA AKTUALE

Ardit Pepaj, Garrius Holloman, Romelo Banks dhe Leonard Mekaj përfunduan ndeshjen me double-double. Holloman luajti me 17 pikë e 17 kërcime, Banks me 13 pikë e 13 kërcime, ndërsa Mekaj me 12 pikë e 10 asistime. E Pepaj luajti me nga 10 pikë e kërcime në këtë fitore.

Në anën tjetër te Lipjani më i dalluari sonte ka qenë Michael Mitchell me 22 pikë, 7 kërcime e 3 asistime.

Derisa Ylli po mban vendin e dytë dhe po synon që të përfundojë stinorin me plasim direkt në gjysmëfinale të PlayOffit, Lipjani po shpreson në mbijetesë përmes një pozite nga PlayOut.

FINALS / GAME 1: PRISHTINA - RAHOVECI

Bindshëm startojnë serinë finale

2 May, 2019 @20:40

Nënkampionja e Kosovës në basketboll, Prishtina, në ndeshjen e parë të serisë finale e mposhti Rahovecin me rezultat 110-82…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç3: +35 epërsia, 10 minuta larg fitores

2 May, 2019 @20:11

Prishtina është shumë afër fitores. Pas 30 minutave lojë, rezultati shënon 89-54 në favor të Prishtinës. Dardan Berisha me 20…

PJESA E PARË: PRISHTINA - RAHOVECI

Thellohet epërsia në ndeshjen Prishtina - Rahoveci

2 May, 2019 @19:41

Skuadra e Prishtinës e mbylli pjesën e parë me 28 pikë epërsi kundër Rahoveci (60-32), në ndeshjen e parë finale…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç1: Epërsi dyshifrore në Prishtinë

2 May, 2019 @19:20

Pas 10 minutave lojë në ndeshjen Prishtina - Rahoveci, rezultati shënon 32-18 në favor të Prishtinës. Mikaile Tmusic aktualisht është…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtina - Rahoveci

2 May, 2019 @18:52

Janë caktuar pesëshet e para të Prishtinës dhe të Rahovecit, në ndeshjen e parë finale të Superligës së Kosovës në…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga