Të gjitha lajmet

ONIX

5 transferime nga Onixi

5 transferime nga Onixi

7 January, 2019 @18:27

Pa filluar stinori pranveror i Ligës së Parë të Kosovës në futboll, Onixi nga Banja e Pejës ka zyrtarizuar plot 5 përforcime.

Mensur Duraku (mesfushor), Besnik Morina (mbrojtës) dhe Elvis Hysenaj (mesfushor) kanë ardhur nga Besa, Ermal Gashi (portier) ka ardhur nga Drenasi, derisa Enis Jashari (mesfushor) ka ardhur nga skuadra e Drenicës, për ta kompletuar kështu numrin 5 të përforcimeve të zyrtarizuara sot nga skuadra e Onixit.

TABELA AKTUALE

Stinorin pranveror skuadra e Onixit e fillon në vendin e gjashtë, duke qenë kështu ende në garë për vendet që mundësojnë inkuadrimin në Superligë sezonin e ardhshëm.

NGA KONFERENCA

Vedat Muriqi: Do të korrim fitore

Foto: FFK

7 June, 2019 @15:19

Sulmuesi kryesor i Kosovës, Vedat Muriqi, në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Malit të Zi ka qenë i artë.…

FORMACIONI I MUNDSHËM

Opsioni i dytë, zgjedhje e Challandesit

Foto: FFK

7 June, 2019 @15:09

Kosova ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme para ndeshjes së dytë kualifikuese drejt EURO2020. Pas arritjes në…

TE GJILANI

Fshesë te Gjilani, ndahet me 10 futbollistë

7 June, 2019 @11:45

Pas sigurimit të Superligës vetëm me ndeshjen e barazhit për stinorin vijues, Gjilani ka nisur operacionin fshesa. Kuqebardhët anamoravas…

FORMACIONI I MUNDSHËM

Projekti i Rejas: muskuj dhe tru në 11-shen e parë

Foto: FSHF

6 June, 2019 @23:39

Shqipëria pas stërvitjeve në Durrës dhe në Frankfurt sot ka arritur në Rejkjavik të Islandës, ku të shtunën do të…

NATIONS LEAGUE FINALS

Holanda siguron finalen e Ligës së Kombeve

Fotot: uefa.com

6 June, 2019 @23:21

Me një rikthim, që është dashur të shndërrohet në fitore pas vazhdimeve, Holanda e Ronald Koemanit ka arritur të sigurojë…

Të gjitha lajmet nga