Të gjitha lajmet

FATIH TERIM

5 vite tjera me rrogë dhe bonuse shtesë

Foto: NTVspor

5 vite tjera me rrogë dhe bonuse shtesë

27 May, 2019 @11:49

Pas triumfit në Superligën turke, Galatasaray ka vazhduar kontratën me trajnerin Fatih Terim, bëjnë të ditur mediat e atjeshme sot.

Sipas NTV Sporit, Terim do të nënshkruajë kontratë 5 vjeçare (2 + 3 opsionale). Galatasaray fitoi titullin e 22-të në histori të futbollit turk, duke qenë ekipi me më së shumti tituj të fituar.

Terim 65 vjeç do të fitojë 3 milionë euro rrogë vjetore te Galatasaray, ndërsa për çdo titull të fituar do të ketë edhe 500 mijë euro tjera si bonus.

KRAHU FRANCEZ

Valbuena në Greqi

27 May, 2019 @11:21

Futbollisti francez i Fenerbahçes, Mathieu Valbuena, ka arritur sot në Athinë ku pritet të përfundojë marrëveshjen me ekipin e tij…

SHQIP NË BOTË

Mesfushori i Kosovës në ekipin e javës

23 May, 2019 @17:24

Një nga mesfushorët e përfaqësueses së Kosovës në futboll, Idriz Voca, ka arritur të futet në skuadrën e xhiros XXXV…

PARA QERSHORIT

Skocia me trajner të ri para dueleve të qershorit

20 May, 2019 @23:01

Përfaqësuesja e Skocisë do të ketë trajner të ri për ndeshjet kualifikuese të qershorit për EURO 2020. ORARI,…

TURQI

Galatasaray mposht rivalin direkt, fiton titullin kampion!

19 May, 2019 @20:10

Galatasaray është kampion i Turqisë për sezonin 2018/2019! Skuadra e drejtuar nga Fatih Terim shënoi sot fitore me rezultat 2-1…

SHQIP NË BOTË

Zhegrova fiton Kupën e Zvicrës me Baselin

19 May, 2019 @19:01

Në finalen e Kupës së Zvicrës, Baseli ka arritur ta mposhtë me rezultat 2-1 skuadrën e Thun, për ta fituar…

Të gjitha lajmet nga International