Të gjitha lajmet

PAS NDESHJES SË III

600€ dënim për Prishtinën e Bashkimin

600€ dënim për Prishtinën e Bashkimin

22 May, 2017 @12:46

Pas ndeshjes së tretë të serisë finale ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Bashkimit të zhvilluar të premten më 19 maj, të dyja ekipet janë dënuar me nga 300 euro nga Komesari i Garave të FBK-së, shkruan Informatori i botuar sot.

Arsyeja e dënimit për skuadrat në fjalë është e njejtë si për vendasit ashtu edhe për mysafirët: ndezje e fishekzjarreve në tribuna nga shikuesit ende pa përfunduar ndeshja.

PLAYOFF SKEMA

Kështu si Sigal Prishtina, ashtu edhe Bashkimi do të duhet të pagujnë dënim shtesë para ndeshjes së radhës, të katërt të serisë, derisa kryeqytetasit janë një fitore larg titullit kampion.

Ndeshja e katërt e serisë zhvillohet në Prizren, në palestrën Sezai Surroi, të mërkurën me fillim në ora 19:00.CAVS - CELTICS @ GAME 3

Përmbysje e madhe, Bostoni ngushton serinë

22 May, 2017 @10:43

Një ndeshje që pritej se do të ishte deklasimi i radhës për Bostonin, me 2 ndeshjet e para në ‘TD…

FENERBAHÇE

Fenerbahçe, ekipi i parë turk që fiton Euroligën

21 May, 2017 @21:59

Gjiganti turk, Fenerbahçe, duke mposhtur Olympiacosin në finale me rezultat të thellë 80-64, u shpall kampion në Euroligë.

EUROLEAGUE

Vendi i tretë i Moskës

Foto: euroleague.net

21 May, 2017 @19:54

Kampioni i fundit i Euroligës, CSKA Moska, e mbylli këtë stinor në vendin e tretë, duke e mposhtur Real Madridin…

FINAL / EUROLEAGUE

Finalja e madhe sonte: Fenerbahçe - Olympiacos

21 May, 2017 @11:35

Sonte në ora 20:00, do të caktohet skuadra më e fortë në garën më prestigjioze në basketbollin europian, Euroleague. Nënkampioni…

MVP

Sergio Llull MVP i stinorit 2016/17 në Euroleague

Foto: euroleague.net

21 May, 2017 @10:48

Ylli i Real Madridit, Sergio Llull, është zgjedhur MVP i stinorit të rregullt në Euroleague 2016/17. Llull, sivjet ishte më…

TOP TEAM

Pesëshja e stinorit në Euroleague

Foto: euroleague.net

21 May, 2017 @10:25

Është caktuar pesëshja e stinorit 2016/17, që dominoi gjatë këtij stinori në Euroligë. Nga skuadra finaliste, Fenerbahçe, dy lojtarë, Ekpe…

SPURS - WARRIORS @ GAME 3

Shfrytëzohet mungesa e Leonardit, Warriorsat pranë finales

Foto: nba.com

21 May, 2017 @5:47

Mungesën e Kawhi Leonardit, Golden State Warriors, e shfrytëzoi edhe në ndeshjen e tretë të finales së Konferencës Perëndimore dhe…

CELTICS

Përfundon sezoni për Isaiah Thomas

20 May, 2017 @23:49

Pas lëndimit të pësuar mbrëmë në humbjen ndaj Clevelandit, pak çaste më parë është bërë e ditur që Isaiah…

CELTICS - CAVS @ GAME 2

Stërvitja e radhës, Clevelandi turpëron Bostonin

20 May, 2017 @11:16

Ngjajshëm si ndeshja e parë e serisë, edhe ndeshja e dytë mes Bostonit dhe Clevelandit nuk pati aspak histori. Kampioni…

LISTA U18 E KOSOVËS

Lista e ngushtë e Kosovës U18

19 May, 2017 @23:07

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18 të Kosovës, Dritëro Sefaja dhe ndihmësi i tij, Petrit Zeqiri e kanë publikuar listën më të…

YLLI - LIPJANI

Ylli favorit ndaj Lipjanit

12 December, 2018 @10:01

Ndeshja e dytë e ditë së sotme në kuadër të xhiros XIII do të jetë ndërmjet Yllit dhe Lipjanit. Krahas…

PRIZRENI - TREPÇA

Prizreni për përfundim, Trepça për vazhdimin e serisë

12 December, 2018 @9:49

Sonte në palestrën “Sezai Surrioi” në Prizren, do të hapet xhiroja e XIII në Superligë me ndeshjen ndërmjet Prizrenit dhe…

NË ARTIKULL

FIBA Europe Cup lëvdon publikun prishtinas

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @14:54

Në përshkrimin për ekipet që kanë siguruar fazën e dytë të garave në FIBA Europe Cup, faqja zyrtare e FIBAs…

TEAM OF THE WEEK 12

TOP 5-shja e javës në Superligë (XII)

10 December, 2018 @17:38

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XII të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

FIBA EUROPE CUP: GROUP I

Prishtina para debutimit në fazë të dytë

Foto: fiba.basketball

10 December, 2018 @12:24

Skuadra e Prishtinës është dy ditë para debutimit në fazën e dytë të garave në FIBA Europe Cup, arritje kjo…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga