Të gjitha lajmet

KINA 2019

7 skuadra e siguruan fazën e dytë

Foto: fiba.com

7 skuadra e siguruan fazën e dytë

27 February, 2018 @23:36

Dje pas ndeshjeve të katërta nëpër grupe në kuadër të kualifikimeve për Botërorin Kina 2019, shtatë skuadra arritën ta sigurojnë fazën e dytë të kualifikimeve.

Këto skuadra janë: Gjermania, Franca, Greqia, Spanja, Italia, Lituania dhe Serbia.

Kanë mbetur edhe 17 vende të për t’u siguruar.

TABELA AKTUALE

Ndeshjet e radhës do të luhen në muajin qershor dhe korrik.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga