Të gjitha lajmet

KINA 2019

7 skuadra e siguruan fazën e dytë

Foto: fiba.com

7 skuadra e siguruan fazën e dytë

27 February, 2018 @23:36

Dje pas ndeshjeve të katërta nëpër grupe në kuadër të kualifikimeve për Botërorin Kina 2019, shtatë skuadra arritën ta sigurojnë fazën e dytë të kualifikimeve.

Këto skuadra janë: Gjermania, Franca, Greqia, Spanja, Italia, Lituania dhe Serbia.

Kanë mbetur edhe 17 vende të për t’u siguruar.

TABELA AKTUALE

Ndeshjet e radhës do të luhen në muajin qershor dhe korrik.

KOSOVA

Kosova fton zyrtarisht Edon Maxhunin

27 February, 2018 @12:45

Përmes burimeve të Borozani.com, është bërë e ditur që Edon Maxhuni gjatë mëngjesit të sotëm ka pranuar ftesë zyrtare nga…

FITUESET E KUPËS

Të gjitha fitueset e Kupës së Kosovës te femrat

BOROZANI/L.D./Arkiv

27 February, 2018 @9:30

Në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, këtë stinor, sikurse në shumë finale të viteve të fundit do të…

TË GJITHË FITUESIT E KUPËS

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës ndër vite

BOROZANI/D.S./Arkiv

27 February, 2018 @8:30

Në prag të “Final 8” të Kupës së Kosovës, që këtë vit organizohet nga KB Golden Eagle Ylli në Suharekë,…

BRAD GREENBERG

Mësim për lojtarët

Foto: fiba.basketball

26 February, 2018 @22:51

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në prononcimin e tij pas ndeshjes Lituania-Kosova ndër të tjera ka thënë se, ky duel…

SHAWN JONES

Ishin shumë të uritur

Foto: fiba.basketball

26 February, 2018 @22:47

Alo-qendra e reprezentacionit të Kosovës, Shawn Jones, në deklaratën e tij pas humbjes së Kosovës nga Lituania ka qenë i…

HUNGARIA-POLONIA

Hungaria mposht Poloninë, për të shuar gjasat e Kosovës

Foto: fiba.basketball

26 February, 2018 @21:45

Në duelin tjetër të Grupit C kualifikues për Botëror, ku bën pjesë Kosova, Hungaria pak më parë ka mposhtur Poloninë…

ERGIN GROSHA

Bashkimi zyrtarizon edhe Groshën

26 February, 2018 @21:41

Alo-qendra 212 centimetra i gjatë, Ergin Grosha, është anëtar i ri i Bashkimit të Prizrenit, ka bërë të ditur pak…

LITUANIA - KOSOVA

Highlights: Lituania - Kosova

Foto: fiba.com

26 February, 2018 @21:04

Momentet kryesore nga ndeshja Lituania - Kosova mund t’i ndiqni në videon e mëposhtme.