Të gjitha lajmet

COPPA ITALIA - FINALJA

8 minutat e fundit, vendosin fituesin e Kupës

8 minutat e fundit, vendosin fituesin e Kupës

15 May, 2019 @22:50

Dueli i finales së Kupës së Italisë i zhvilluar sonte mes Atalantës dhe Lazios, ka përfunduar me fitoren e këtyre të fundit, që shënuan golat e fitores në 8 minutat e fundit të ndeshjes.

Ka qenë zëvendësuesi Sergej Milinkovic Savic që ka shënuar për 1-0 (82’) për t’i dhënë epërsinë skuadrës së tij, ndërsa Joaquin Correa ka kompletuar një kundërsulm special të biancocelestëve për triumf 2-0 (90’).

Simone Inzaghi

Te Atalanta për 90 minuta në fushë ka qenë Berat Xhimshiti, ndërsa Etrit Berisha mbeti si rezervë. Në anën tjetër te Lazio Thomas Strakosha ka qenë në portë gjatë gjithë ndeshjes, kurse Riza Durmishi ka qëndruar në bankë.

Ky është triumfi i shtatë i Lazios në Coppa Italia, që e çon skuadrën e Simone Inzaghit në TOP 3 skuadrat me më së shumti Kupa të fituara, pas Juventusit (13) dhe Romës (9).

PRONARI I EKIPIT NGA XHENOVA

E hedh në shitje ekipin

15 May, 2019 @0:45

Enrico Preziosi, pronar i ekipit të Genoas nga Serie A, zyrtarisht ka hedhur klubin në shitje. Njoftimin zyrtar klubi…

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

BRESCIA

Shkarkojnë trajnerin që i ngriti në Serie A?!

13 May, 2019 @23:44

Ekipi që siguroi Serie A-në sezonin që vjen, Brescia, mund të largojë nga detyra trajnerin Eugenio Corini si dhe drejtorin…

NGA B NË SERIE C

Shpërlarje parash, Palermo një kategori më poshtë

13 May, 2019 @23:21

Skuadra e Palermos është rrëzuar automatikisht një kategori më poshtë, pasi që u vërtetuan parregullsitë financiare në klub. Palermo…

SIGURUAN VENDIN E DYTË

Pas 7 vitesh i kthehen Serie A-së

12 May, 2019 @1:34

Herën e fundit pjesë e elitës ishin në vitin 2012. Dhe tash pas 7 viteve mungesë ekipi i Lecces i…

Të gjitha lajmet nga Serie A