Të gjitha lajmet

PARA DUELIT

A do të ketë fuqi Rahoveci të çojë serinë në ndeshjen 5?

A do të ketë fuqi Rahoveci të çojë serinë në ndeshjen 5?

10 May, 2019 @13:27

Prishtina ka marrë epërsinë e serisë finale të PlayOffit të Superligës në 2-1 me fitoren e fundit të shënuar në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë.

Seria sonte vazhdon në Rahovec. Por, edhe mund të përfundojë aty. Rahoveci duhet të fitojë patjetër për të dërguar serinë në ndeshjen e pestë vendimtare.

Në anën tjetër, Prishtina me fitore do të kthejë titullin kampion në kryeqytet, pasi që stinorin e kaluar e humbi atë.

Prishtinës sonte i kthehet trajneri Damir Mulaomerovic, që ishte suspenduar në përballjen e fundit në Mizahir Isma, kur vreshtarët patën fituar për të barazuar serinë në 1-1, duke ia shkaktuar humbjen e parë bardhekaltërve nga kryeqyteti në të gjitha garat vendore këtë sezon.

PLAYOFF SKEMA

Fred Richardson dhe Deshon Minnis janë dyshja kryesore e Rahovecit, ndërsa loja e tyre varet edhe nga performanca e mirë e Arian Qallakut e Andre Washingtonit - për të kompletuar forcën.

Në anën tjetër Prishtina është favorite. Dardan Berisha, Mikaile Tmusic dhe tabori i të huajve, hiq të larguarin Bullock, janë arrë e fortë për tu mposhtur.

Gjithsesi, vreshtarët llogarisin në forcën shtesë të ekipit, publikun që gjithmonë po e mbush palestrën e re të qytetit. Me përkrahje të madhe, ndoshta ekipi mund të ndezet për të bërë edhe një befasi dhe pastaj të shtyhet përfundimtarja në ndeshjen e pestë.

Gjithçka vendoset sonte sa i përket kësaj, me fillim prej orës 20:30 në Mizahir Isma të Rahovecit.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga