Të gjitha lajmet

TERMINI I NDESHJES III FINALE

A do të përcaktohet kampioni të shtunën?

BOROZANI/Arkiv

A do të përcaktohet kampioni të shtunën?

17 May, 2018 @15:07

Kanë mbetur edhe dy ditë për të kuptuar nëse kampioni i Kosovës do të përcaktohet në përballjen që nis në ora 18:30 në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve, apo seria do të vazhdojë.

Bashkimi ka epërsi 2-0 në serinë finale të PlayOffit të Superligës, ndërsa FBK sot ka publikuar terminin e ndeshjes së tretë finale, që do të luhet në 18:30 të shtunën, më 19 maj.

PLAYOFF SKEMA

Në rast të fitores së Prishtinës, seria vazhdon. Në të kundërtën, Bashkimi shpallet kampion i Kosovës.

GAME 2: ROCKETS - WARRIORS

Houston revanshohet

FOTO: nba.com

17 May, 2018 @10:15

Ndeshja e dytë e serisë finale të Konferencës Perëndimore, i takoi Houstonit, që e mposhti kampionin aktual Golden State Warriors…

GAME 2: BASHKIMI - SIGAL PRISHTINA

Bashkimi para arritjes historike

BOROZANI/ A. P.

16 May, 2018 @22:04

Bashkimi është para arritjes historike. Ekipi prizrenas ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë të serisë finale të PlayOffit…

ÇEREKU I TRETË: BASHKIMI-PRISHTINA

11 epërsi në 10 minutat e fundit

BOROZANI/Arkiv

16 May, 2018 @21:49

Lojë e barabartë në çerekun e tretë të ndeshjes, derisa Prishtina duket të jetë më e këndellur pas nervozizmit në…

PJESA E PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Qetë në pushim për Bashkimin

16 May, 2018 @21:10

Bashkimi ka mbyllur në epërsi 10 pikëshi pjesën e parë të ndeshjes, duke pasur 52-42 rezultatin në fund pas 20…

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Çereku i parë, i Bashkimit

16 May, 2018 @20:46

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes së dytë të serisë finale të PlayOffit, Bashkimi-Sigal Prishtina. Ekipi prizrenas pas…

FINALJA 2: BASHKIMI - PRISHTINA

2-0 apo 1-1?

BOROZANI / A.P

16 May, 2018 @13:38

Me fillim nga ora 20:30, sonte në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren, Bashkimi dhe Prishtina përballen mes vete në ndeshjen…

NBA DRAFT LOTTERY

Llotaria për draftin në NBA

16 May, 2018 @13:25

Është caktuar renditja e skuadrave për përzgjedhjen e lojtarëve në ‘draftin’ e vitit 2018 në NBA. Në llotarinë e mbrëmshme,…

GAME 2: CELTICS - CAVS

Boston arrin gjysmën e rrugës drejt finales

Foto: nba.com

16 May, 2018 @9:40

Boston Celtics edhe në ndeshjen e dytë të serisë finale në Konferencës Lindore, arriti ta mposht Cleveland Cavaliersin me rezultat…

PREJ INFORMATORIT TË FINALES

Nga ndeshja e parë, dënimet vetëm për GT

15 May, 2018 @11:02

Informatori i fundit i Superligës, lidhur me ndeshjen e parë të serisë finale të PlayOffit, ku Bashkimi mposhti Sigal Prishtinën…

GAME 1: ROCKETS - WARRIORS

Harden 41 - 37 Durant, kampioni 1-0

Foto: nba.com/warriors

15 May, 2018 @8:30

Ndeshja e mëngjesit të sotëm ka treguar se pse Golden State Warriors nuk bën që asnjëherë të jetë i nënçmuar…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

RODNEY BULLOCK JR

Prishtina zyrtarizon përforcimin e ri

18 February, 2019 @10:56

Pak minuta më parë, nënkampionja e Kosovës, Prishtina, e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. Basketbollisti Rodney Bullock Jr që…

MICHAEL MITCHELL

Si debutoi Mitchell te Lipjani?

17 February, 2019 @22:47

Te KB Lipjani, në xhiron që e lamë pas, debutoi basketbollisti i huaj i ri i ekipit, Michael Mitchell. …

YLLI - PRISHTINA

Ndeshja 2 ditëshe përfundon pa befasi

17 February, 2019 @19:31

Ndeshja derbi ndërjmet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre dje, ka vazhduar sot nga minuta e fundit e çerekut…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga