Të gjitha lajmet

PUBLIKOHEN DATAT

Afati kalimtar dhe stinori i ri

BOROZANI/ D. S.

Afati kalimtar dhe stinori i ri

21 May, 2018 @13:18

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot se afati kalimtar veror i futbollistëve do të nis më 18 qershor dhe do të zgjasë deri më 17 gusht 2018.

Gjithashtu, stinori i radhës në Superligë do të nis më 18 gusht, kurse ligat tjera të ulëta nisin më 25 gusht.BELGJIKA DREJT RUSISË

Januzaj po, Nainggolan jo!

21 May, 2018 @12:25

Befason selektori i Belgjikës, Roberto Martinez. Në listën e gjërë të lojtarëve të ftuar për në Kampionatin Botëror Rusia…

SHQIPËRIA

Panucci shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës

Foto: FSHF

21 May, 2018 @12:14

Kuqezinjtë kanë ftuar 24 futbollistë për miqësoret në fund të këtij muaji dhe fillim të muajit të ardhshëm. Christian…

LAZIO - INTER

Interi në Champions League!

20 May, 2018 @22:50

Për herë të parë që nga sezoni 2011/2012, Interi do të jetë pjesëmarrës në Champions League sezonin e ardhshëm! Në…

PRISHTINA - DRITA

Drita, kampione e Kosovës!

BOROZAN I/ Gent Polloshka

20 May, 2018 @18:01

Në ndeshjen vendimtare për titullin kampion, Prishtina dhe Drita luajtën pa gola, rezultat i cili bën që titulli kampion të…

PRISHTINA - DRITA

Prishtina vs. Drita, formacionet startuese

BOROZANI/ Gent Polloshka

20 May, 2018 @15:21

Me fillim nga ora 16:00, Prishtina e Drita do të përballen në Pejë BOROZANI LIVESCORE FORMACIONET STARTUESE PRISHTINA: Visar…

PRISHTINA - DRITA

Caktohet referi i ndeshjes Prishtina - Drita

20 May, 2018 @14:48

Federata e Futbollit të Kosovës, ka bërë të ditur emrat e gjyqtarëve, që do ta ndajnë drejtësinë në ndeshjen Prishtina…

PRISHTINA - DRITA

Tifozët e Dritës mbushin Pejën

BOROZANI/ G.P

20 May, 2018 @14:27

Rreth 2 orë para ndeshjes, qindra tifozë të Dritës ndodhen në rrugët e Pejës. Në stadium të pranishëm do të…

PRISHTINA - DRITA

Në Pejë për titullin kampion

BOROZANI

20 May, 2018 @11:03

E gjithë vëmendja në Pejë! Me fillim nga ora 16:00, sot zhvillohet ndeshja më e rëndësishme e sezonit 2017/2018 në…

LIGA E PARË

KEK-u kampion, Trepça në barazh

Foto: FC KEK-u

20 May, 2018 @10:49

Me ndeshjet e djeshme ka përfunduar sezoni 2017/2018 në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. Kampione është shpallur skuadra…

DFB POKAL: FINALJA

Befasi në Gjermani, Frankfurti fiton DFB Pokal

Foto: BBC

20 May, 2018 @0:57

Një befasi e dorës së parë ka ndodhur në finalen e Kupës së Gjermanisë. Skuadra e Frankfurtit e ka befasuar…

HIDHET SHORTI

Kuptohen çiftet çerekfinale të Kupës

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @13:04

Pas shortit të tërhequr sot në zyret e FFK-së, janë bërë të ditura çiftet që do të përballen në çerekfinale…

TREPÇA 89 - FLAMURTARI

Vazhdimet përcaktojnë çerekfinalistin

9 December, 2018 @16:00

Janë dashur 120 minuta lojë në Mitrovicë, ashtu që Trepça’89 të sigurojë çerekfinalen në përballje ndaj Flamurtarit luftarak. Mitrovicasit,…

DUKAGJINI - FERONIKELI

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

Fotot: KFFeronikeli/fb

9 December, 2018 @15:52

Skuadra e Feronikelit ka hasur në rezistencë në Klinë nga Dukagjini sot. Por, kjo ka zgjatur vetëm në 45 minutat…

BALLKANI - GJILANI

Ballkani arrin çerekfinalen

Foto: KFBallkani/fb

9 December, 2018 @15:36

Skuadra e Ballkanit të Suharekës me një paraqitje dominuese ka arritur ta shkruajë emrin në tetëshen më të mirë të…

VINCENZO ALBERTO ANNESE

Na mbetet vetëm kampionati

Foto: prishtinafc.com

8 December, 2018 @19:46

I ardhur muajin e kaluar te Liria, Vincenzo Alberto Annese, është eliminuar sot nga Kupa e Kosovës. Liria nën…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga