Të gjitha lajmet

PERIUDHA PËR PËRFORCIME

Afati kalimtar dimëror, 5 ditë

Afati kalimtar dimëror, 5 ditë

8 December, 2017 @15:17

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) përmes një njoftimi në faqen zyrtare të saj ka bërë të ditur se afati kalimtar dimëror për lojtarë do të jetë i gjatë 5 ditë!

Prej datës 8 deri më datën 12 janar është afati kalimtar i rregullt për të gjithë lojtarët/et e të gjitha ligave të basketbollit vendor.

Ky vendim është marrë nga Bordi i FBK-së me propozim të Komesarit të Garave.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga