Të gjitha lajmet

NË LONDËR

Albian Ajeti zyrtarisht te çekanët

Albian Ajeti zyrtarisht te çekanët

8 August, 2019 @11:30

Sulmuesi zviceran me origjinë shqiptare, Albian Ajeti, është anëtar më i ri i skuadrës nga Premier Liga angleze, West Ham United.

Futbollisti 22 vjeç ka shënuar 15 gola në 35 ndeshje gjatë stinorit të kaluar në elitën zvicerane të futbollit, ndërsa ka qenë pjesë edhe e reprezentacionit të Zvicrës në arritjen e finaleve të edicionit të parë të Nations League.

Albian Ajeti

“Besoj që s’duhet menduar shumë kur të vjen oferta nga një klub me traditë në Premier Ligë,” ka thënë Ajeti gjatë prezantimit të tij, ku nënshkroi kontratë 4 vjeçare me çekanët e Londrës.

Ajeti është transferi i gjashtë i West Hamit këtë verë, pas Hallerit, Pablo Fornalsit, Goncalo Cardosas dhe portierëve Roberto e David Martin.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga