Të gjitha lajmet

JUVENTUS

Allegri largohet nga Juventusi

Allegri largohet nga Juventusi

17 May, 2019 @14:25

Trajneri i deritashëm i Juventusit, Massimiliano Allegri, nuk do të jetë në krye të skuadrës nga Torino nga stinori 2019/20.

Lajmin e bëri të ditur skuadra e Juventusit, derisa nesër do të ketë konferencë për media në lidhur me largimin e Allegrit nga detyra, kurse italiani i lartpërmendur pritet të jetë në stafin e Juventusit me një detyrë të re.

TABELA AKTUALE / SERIE A

Juventusi u shpall kampion sivjet në Serie A, derisa ky ishte titulli i 8 rresht për bianconerët.

Në total, Allegri me Juventusin ka fituar 5 Serie A, 4 Coppa Italia dhe 2 Superkupa të Italisë.

COPPA ITALIA - FINALJA

8 minutat e fundit, vendosin fituesin e Kupës

15 May, 2019 @22:50

Dueli i finales së Kupës së Italisë i zhvilluar sonte mes Atalantës dhe Lazios, ka përfunduar me fitoren e këtyre…

PRONARI I EKIPIT NGA XHENOVA

E hedh në shitje ekipin

15 May, 2019 @0:45

Enrico Preziosi, pronar i ekipit të Genoas nga Serie A, zyrtarisht ka hedhur klubin në shitje. Njoftimin zyrtar klubi…

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

BRESCIA

Shkarkojnë trajnerin që i ngriti në Serie A?!

13 May, 2019 @23:44

Ekipi që siguroi Serie A-në sezonin që vjen, Brescia, mund të largojë nga detyra trajnerin Eugenio Corini si dhe drejtorin…

NGA B NË SERIE C

Shpërlarje parash, Palermo një kategori më poshtë

13 May, 2019 @23:21

Skuadra e Palermos është rrëzuar automatikisht një kategori më poshtë, pasi që u vërtetuan parregullsitë financiare në klub. Palermo…

Të gjitha lajmet nga Serie A