Të gjitha lajmet

LJUBISA TUMBAKOVIC

Ambiciet e tyre, motiv yni

Foto: Vijesti/ F. R.

Ambiciet e tyre, motiv yni

6 June, 2019 @14:23

Trajneri serb i Malit të Zi, Ljubisa Tumbakovic, në konferencën zyrtare për shtyp para ndeshjes ndaj Kosovës ka thënë se ambiciet e Kosovës në këtë ndeshje do të jenë motiv për ekipin malazez.

“Ata luajnë futboll direkt, presing të lartë, kanë individë të mirë,” ka thënë ndër të tjera Tumbakovic për media.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT DREJT EURO2020

“I kemi skautuar edhe në ndeshje zyrtare edhe në miqësore. Kanë karakteristika interesante të lojës, nuk janë mposhtur qe 12 lojë dhe e gjithë kjo i jep të drejtë atyre të mendojë për rezultat pozitiv këtu,” ka thënë selektori i Malit të Zi.

“Ne me rezultate nuk jemi si ata, mirëpo kemi luajtur tepër mirë ndaj Bullgarisë si mysafirë, gjithashtu 60 minutat e para ndaj Anglisë thuajse kanë qenë pefekte. Por, edhe pse rezultati nuk flet për ne, ambiciet e tyre janë motiv për ne,” ka shtuar ai.

EKSPEDITA E KOSOVËS

Arrijnë në Podgoricë, momentet e rëndësishme nesër

Foto: FFK

5 June, 2019 @21:15

Ekipi i Kosovës para një ore ka arritur në Podgoricë dhe është akomoduar në hotelin Hilton Honors të kryeqytetit malazez.…

SAMIR UJKANI

Mungesat, s’do të jenë problem

TOPSPORTI/ L. D.

5 June, 2019 @14:18

Portieri i Kosovës, Samir Ujkani, që tashmë ia ka lënë vendin Arijanet Muriçit ka thënë se përkundër mungesave, ekipi do…

FIDAN ALITI

Pa besuar, as s’do të udhëtonim

Fidan Aliti me numër 3, duke pritur kornerin gjatë ndeshjes Kosova-Bullgaria/ TOPSPORTI/ A. P.

5 June, 2019 @14:05

Qendërmbrojtësi më stabil i përfaqësueses së Kosovës dhe futbollist i Kalmarit në Suedi, Fidan Aliti, është i bindur në rezultat…

LENNART JOHANSSON

Pionieri i Ligës së Kampionëve, ndërron jetë

Foto: uefa.com

5 June, 2019 @13:44

Në moshën 89 vjeçare ka ndërruar jetë Lennart Johansson, suedezi që ka qenë në krye të UEFAs për 17 vjet…

POZA E FITORES

Kryhet stërvitja, tash drejt fitores

Foto: FFK

5 June, 2019 @13:19

Përfaqësuesja e Kosovës ka kryer sot edhe stërvitjen e fundit në Prishtinë para duelit ndaj Malit të Zi dhe tashmë…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020