Të gjitha lajmet

MËSOHET STADIUMI

Anglia përcakton stadiumin për Kosovën U21

Anglia përcakton stadiumin për Kosovën U21

17 July, 2019 @17:29

Kosova U21 nën drejtim të Rafet Prekazit është ende pa humbje, më saktë, pa pikë të humbura në kualifikime për EURO 2021.

Pas fitores ndaj Andorrës, djelmoshat mposhtën edhe Turqinë në shtëpi dhe tashmë kundërshtari i radhës është edhe më i fortë - Anglia U21.

E Federata e Futbollit të këtij vendi ka bërë të ditur sot se Kosovën U21 do ta pret në stadiumin e Hull Cityt në K-Com stadium më 9 shtator.

Kosova U21 përndryshe është lidere e Grupit 3 kualifikues, me dy ndeshje të zhvilluara ka 6 pikë të fituara, dhe është para Turqisë, Shqipërisë e Andorrës - derisa Austria U21 dhe Anglia U21 ende nuk kanë zhvilluar asnjë ndeshje të grupit.

Kosovo U21

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga