Të gjitha lajmet

LISTA E LOJTARËVE

Anglia shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës

Anglia shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës

29 August, 2019 @15:13

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Anglisë, Gareth Southgate, ka publikuar sot listën e lojtarëve që do të kenë të drejtë të paraqiten në ndeshjet e radhës kualifikuese për EURO 2020.

Anglia në shtator do të luajë ndaj Bullgarisë dhe Kosovës, më 7 e 10 shtator, përkatësisht.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Për herë të parë në ekip senior janë ftuar dy mbrojtës të ri si Aaron Wan-Bissaka i Manchester Unitedit dhe Tyrone Mings i Aston Villës.

PORTIERË: Tom Heaton, Jordan Pickford, Nick Pope

MBROJTËS: Trent Alexander-Arnold, Ben Chilwell, Joe Gomez, Michael Keane, Harry Maguire, Tyrone Mings, Danny Rose, Kieran Trippier, Aaron Wan-Bissaka

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

MESFUSHORË: Ross Barkley, Jordan Henderson, James Maddison, Mason Mount, Alex Oxlade-Chamberlain, Declan Rice, Harry Winks

SULMUES: Harry Kane, Jesse Lingard, Marcus Rashford, Jadon Sancho, Raheem Sterling, Callum Wilson.

England

MALI I ZI

Mali i Zi publikon listën për ndeshjet e shtatorit

27 August, 2019 @16:11

Njëri nga kundërshtarët e përfaqësueses së Kosovës në Grupin A kualifikues drejt EURO 2020, Mali i Zi, ka publikuar listën…

NDESHJET E SHTATORIT

Lista e Bullgarisë për ndeshjet e shtatorit

27 August, 2019 @13:43

Një nga kundërshtarët e Kosovës në Grupin A kualifikues drejt EURO2020, Bullgaria, ka publikuar listën e të ftuarve për ndeshjet…

REPREZENTACIONI I ÇEKISË

Çekia shpall listën e të ftuarve për ndeshjen ndaj Kosovës

27 August, 2019 @11:41

Përfaqësuesja e Çekisë është gati për përballjen e radhës që e zhvillon ndaj Kosovës më 7 shtator. Selektori i…

NGA INTERVISTA

Duka tregon për kur pritet të bëhet gati “Arena Kombëtare”

TOPSPORTI/ arkiv

25 August, 2019 @10:58

Kreu i FSHF-së dhe anëtari i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-së, Armand Duka, në një intervistë të tij dhënë për TopChannel…

KOMBËTARJA

Shqipëri vs. Islandë, biletat në shitje

24 August, 2019 @11:43

Përmes një njoftimi zyrtar, FSHF ka bërë të ditur që biletat për ndeshjen Shqipëri vs. Islandë kanë dalë në shitje. …

Të gjitha lajmet nga EURO 2020