Të gjitha lajmet

UEFA NJOFTON FFK-në

Anti-trukim: 5 kompani monitorojnë dy ligat e Kosovës, Kupën dhe reprezentacionin

Foto: FFK

Anti-trukim: 5 kompani monitorojnë dy ligat e Kosovës, Kupën dhe reprezentacionin

11 February, 2019 @23:21

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kuptuar sot nga UEFA-ja se Superliga e Kosovës dhe Liga e Parë, Kupa e Kosovës, bashkë me reprezentacionin e Kosovës po monitorohen nga afër.

“Pesë kompani janë angazhuar nga UEFA-ja për t’i monitoruar parregullësitë eventuale që të evidentohen nga organet përkatëse,” është thënë në njoftimin e FFK-së botuar sot.

Nicholas Raudenski, Graham Peaker dhe Massimiliano Michenzi kanë qenë zyrtarët që kanë pritur një delegacion të përzier të FFK-së, udhëhequr nga zëvendësi sekretari i përgjithshëm Arianit Ahmeti, që është edhe drejtor i zyres ligjore.

“Zyrtarët e UEFA-së kanë dhënë këshilla për delegacionin e FFK-së lidhur me paralajmërimet rreth trukimit të ndeshjeve dhe dukurive tjera negative në futboll,” është theksuar në njoftim.

Kompanitë monituruese, emrat e të cilave nuk janë bërë të ditura nga njoftimi i FFK-së, kanë për detyrë skenimin e të gjitha ndeshjeve të Superligës, Ligës së Parë, Kupës së Kosovës dhe ndeshjet e reprezentacionit të Kosovës.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Ballkani

15 May, 2019 @15:47

Janë publikuar formacionet startuese të Drenicë dhe të Ballkanit. DRENICA: Ymeri, Bejta, Sykaj, Lushtaku, Balde, Thaqi, Mustafa, Dajaku, Uka, Tahiri,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Feronikeli

15 May, 2019 @15:41

Janë publiluar formacionet zyrtare të Llapit dhe të Feronikelit. LLAPI: Ademi, Blakçori, Sinani, Prençi, Idrizi, Namani, Maliqi, Zhdrella, Alidema, Hyseni,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Flamurtari

15 May, 2019 @15:38

Janë publikuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Flamurtarit. DRITA: Ramadani, Livoreka, Gërbeshi, Berisha, Haliti, Shaqiri, Vucaj, A.Krasniqi, Mustafa, F.Krasniqi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Trepça ‘89

FOTO / Prishtina fc

15 May, 2019 @15:33

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Trepçës ‘89. PRISHTINA: Bekaj, Thaqi, Bekteshi, Dallku, Bashiru, Miftaraj, Ahmeti, Mustafa, Mankenda,…

NGA INFORMATORI NR 38

Publikohen dënimet nga ndeshja e fundit e serisë finale

Foto: K. Derguti/ FBK/ fb

15 May, 2019 @10:55

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar Informatorin e fundit të Superligës për këtë stinor 2018/19, ku ka bërë…

Të gjitha lajmet nga