Të gjitha lajmet

FFK

Arbër Zeneli, më i miri i vitit 2018!

TOPSPORTI / A.P

Arbër Zeneli, më i miri i vitit 2018!

20 December, 2018 @18:59

Në mbrëmjen e shpërndarjes së çmimeve për më të mirët e vitit 2018, FFK ka zgjedhur Arbër Zenelin si futbollistin më të mirë të vitit 2018.

Futbollisti në fjalë, që është nderuar me çmimin kryesor sonte, para atyre që ishin të pranishëm u shpreh:

“Falënderoj familjen tim, stafin, lojtarët e përfaqësueses, federatën, si dhe më së shumti legjendën Fadil Vokrri, pa të cilin ne nuk do të ishim këtu. Ishte një vit shumë i mirë për ne dhe shpresojmë që të vazhdojmë në të njëjtën mënyrë.”

Zeneli, përveç formës së shkëlqyeshme me përfaqësuesen e Kosovës, ai po kalon formë shumë të mirë edhe me Heerenveenin në elitën e futbollit holandez.FIFA RANKINGS

Kosova, shteti me ngjitjen më të madhe!

20 December, 2018 @10:38

Pak para përmbylljes së vitit kalendarik, FIFA ka publikuar një raport në lidhje me ngjitjen apo rënien në ranglistë të…

MEDIA TALK

Napoli refuzoi ofertën 100 milionëshe të Unitedit

19 December, 2018 @15:56

Mediat italiane kanë bërë të ditur sot se Napoli ka refuzuar 100 milionë euro nga Manchester United, që kishte kërkuar…

NË PODUJEVË

Llapi zyrtarizon Xhengis Rexhepin

19 December, 2018 @15:45

Ndihmës trajneri i Maqedonisë dhe ish ndihmës trajneri i ekipit turk, Sivasspor, Xhengis Rexhepi, është trajner i ri i Llapit…

STATS

Mbrojtja më e mirë në Ligën e Parë

19 December, 2018 @13:08

Skuadra me mbrojtjen më të mirë në stinorin vjeshtor të Ligës së Parë është Vëllaznimi. Gjakovarët vjeshtën e mbyllën…

STATS

Sulmi më i mirë në Ligën e Parë

19 December, 2018 @12:59

Skuadra me sulmin më të mirë në sezonin vjeshtor të Ligës së Parë të Kosovës është Istogu. Skuadra e…

TREPÇA '89

Dinamo fton talentin mitrovicas

19 December, 2018 @12:43

Përmes një postimi në Facebook, klubi i Trepçës ‘89 ka bërë të ditur se talenti premtues mitrovicas, Bujar Pllana, është…

STATS

Më së shumti “clean sheets” në vjeshtë

BOROZANI / A.P

19 December, 2018 @12:36

Skuadra me më shumti “clean sheets” në stinorin vjeshtor është Prishtina, liderja e Superligës. Prishtina në vjeshtë ka kaluar…

STATS

Golashënuesi më i mirë në vjeshtë

19 December, 2018 @12:20

Pas 17 xhirove të luajtura në edicionin vjeshtor, golashënuesi më i mirë i Superligës është Alban Shillova i Flamurtarit me…

FERONIKELI

Kthejnë Konen, arrijnë në Antalya

Foto: KFFeronikeli/fb

17 January, 2019 @14:43

Nënkampioni i pjesës vjeshtore të stinorit në Superligë, Feronikeli, ka zbarkuar sot në Antalya të Turqisë, ku do të nis…

ALBAN REXHEPI

Vushtrria prezanton Rexhepin

Foto: FCVushtrria/fb

16 January, 2019 @14:21

Skuadra e Vushtrrisë, që kreu pjesën e parë të stinorit si lider në Ligë të Parë dhe është në rrugë…

TRANSFERMARKT

Prishtina më e shtrenjta, Liria më e lira

14 January, 2019 @22:22

Faqja me famë botërore në llogaritjen potenciale të vlerave të futbollistëve në tregun e sotëm futbollistik, Transfermarkt.de ka bërë vlerësimin…

ISH MBROJTËSI I LLAPIT

Ballkani zyrtarizon Jasharin

14 January, 2019 @15:10

Qendërmbrojtësi shumëvjeçar i Llapit, Dardan Jashari, pas lirimit nga ekipi i tij këtë muaj ka gjetur angazhim të ri. …

MBROJTËSI I PRISHTINËS

Drita merr Osmanin si huazim

10 January, 2019 @16:19

Skuadra kampione e Superligës së Kosovës në futboll, Drita, ka huazuar mbrojtësin e krahut të djathtë të Prishtinës, Përparim Osmani.…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga