Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI

Arion Balluku vazhdon me Vëllaznimin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Arion Balluku vazhdon me Vëllaznimin

11 September, 2019 @13:10

Njëri ndër lojtarët kyç të Vëllaznimit në stinorin e kaluar, Arion Balluku, do të jetë te skuadra gjakovare edhe për një stinor.

Nga burime brenda klubit, TopSporti.com ka mësuar, që Balluku e ka vazhdon kontratën me skuadrën kuqezi.

Vëllaznimi stinorin e kaluar ishte në finale të Ligës së Parë, ku pësoi nga Feronikeli, derisa në Play-Out nuk arriti ta mposhtë Lipjanin për t’u inkuadruar në Superligë.

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Shorti i edicionit të ri

9 September, 2019 @10:49

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka njoftuar sot, se të premten në lokalet e FBK-së do të bëhet hedhja…

ENDE KA KOHË

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit

5 September, 2019 @16:18

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) sot ka marrë vendim që afati kalimtar për basketbollistë dhe basketbolliste i…

SHANI NUSHI

Vëllaznimi pyet, Gjakovë a je gati?

4 September, 2019 @14:17

Pas një vere të qetë, skuadra e Vëllaznimit të Gjakovës ka dalë sot me një njoftim në Facebook, ku ka…

NEW BASKET

Rexha e Sahiti vazhdojnë me New Basketin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

27 August, 2019 @16:35

Anëtari më i ri i Ligës së Parë në basketboll, New Basket, arriti marrëveshje me dy lojtarët që ishin pjesë…

TE TË GJITHA GRUPMOSHAT

Zyrtarisht nis afati kalimtar

26 August, 2019 @10:47

Federata e Basketbollit të Koosvës (FBK) ka bërë të ditur tash se prej nesër hapet edhe zyrtarisht afati kalimtar i…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë