Të gjitha lajmet

SULMUESI I KOMBËTARES

Armando Sadiku në Segunda Div.

Armando Sadiku në Segunda Div.

3 September, 2019 @7:58

Sulmuesi historik, që ka shënuar golin e parë dhe të vetëm të Shqipërisë në një Kampionat Evropian, Armando Sadiku, është anëtar i ri i ekipit nga Segunda Division, Malaga.

Vonë pas mesnatës, skuadra e Malagës ka zyrarizuar marrëveshjen me ekipin e Levantes, për sulmuesin 28 vjeç shqiptar.

Elbasanlliu në Malaga

Elbasanasi Sadiku është huazuar deri në fund të stinorit 2019/20 nga Levante te Malaga, ndërsa përvoja e tij e mëparshme pritet t’i ndihmojë ekipit për ngritje në klasifikim.

Sadiku sa ishte pjesë e Levantes në stinorin e kaluar nuk arriti të shënojë në LaLiga në pak mundësitë që pati.

Kujtojmë, te Malaga aktualisht luan edhe një tjetëer lojtar i kombëtares, Keidi Bare.

PARA NDESHJES NDAJ SHQIPËRISË

Pogba s’luan ndaj Shqipërisë, ftohet talenti

2 September, 2019 @22:18

Për shkak të një lëndimi, njëri ndër lojtarët më të mirë të Kampionit Botëror, Paul Pogba, nuk do të jetë…

SULMUESI I KOMBËTARES

Balaj shkëlqen para ndeshjeve të kombëtares

2 September, 2019 @10:52

Sulmuesi shkodran që la kampionatin rus dhe u bë anëtar i Sturm Grazit këtë verë, ka shkëlqyer në përballjen e…

KOMBËTARJA

Shqipëria, të ftuarit për ndeshjet e shtatorit

31 August, 2019 @12:48

Është publikar lista e të ftuarve të Edi Rejas për ndeshjet që Shqipëria i zhvillon në muajin shtator. Shqipëria më…

NASER ALIJI

Mbrojtësi kuqezi në elitën hungareze

Foto nga arkivi

29 August, 2019 @22:36

Pas kalimit nga ekipi i Serie B-së, Virtus Entella, në elitën rumune ku një stinor luajti për Dinamo Bucurestin, tashmë…

DETAJET E BRENDISË

Kapaciteti dhe detajet tjera të “Arenës Kombëtare”

25 August, 2019 @11:35

Në numrin e djeshëm të së përditshmes tiranase Panorama Sport, gazeta ka bërë të ditur disa detaje lidhur me brendinë…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja