Të gjitha lajmet

EKSPEDITA E KOSOVËS

Arrijnë në Podgoricë, momentet e rëndësishme nesër

Foto: FFK

Arrijnë në Podgoricë, momentet e rëndësishme nesër

5 June, 2019 @21:15

Ekipi i Kosovës para një ore ka arritur në Podgoricë dhe është akomoduar në hotelin Hilton Honors të kryeqytetit malazez.

Gjatë udhëtimit gjithçka ka shkuar në rregull dhe ekipi tash është i gatshëm për të marrë urdhërat finale nga selektori Bernard Challandes para ndeshjes tepër të rëndësishme ndaj Malit të Zi.

ORARI i NDESHJEVE dhe TABELA DREJT EURO2020

Ndërkohë, gjatë ditës së nesërme përzgjedhësi Challandes në orët e mesditës do të ketë takimin e zakonshëm me futbollistët, derisa stërvitjen finale para ndeshjes me Malin e Zi, do ta zhvillojë në stadiumin e qytetit në Podgoricë, në orën 18:00.

SAMIR UJKANI

Mungesat, s’do të jenë problem

TOPSPORTI/ L. D.

5 June, 2019 @14:18

Portieri i Kosovës, Samir Ujkani, që tashmë ia ka lënë vendin Arijanet Muriçit ka thënë se përkundër mungesave, ekipi do…

FIDAN ALITI

Pa besuar, as s’do të udhëtonim

Fidan Aliti me numër 3, duke pritur kornerin gjatë ndeshjes Kosova-Bullgaria/ TOPSPORTI/ A. P.

5 June, 2019 @14:05

Qendërmbrojtësi më stabil i përfaqësueses së Kosovës dhe futbollist i Kalmarit në Suedi, Fidan Aliti, është i bindur në rezultat…

LENNART JOHANSSON

Pionieri i Ligës së Kampionëve, ndërron jetë

Foto: uefa.com

5 June, 2019 @13:44

Në moshën 89 vjeçare ka ndërruar jetë Lennart Johansson, suedezi që ka qenë në krye të UEFAs për 17 vjet…

POZA E FITORES

Kryhet stërvitja, tash drejt fitores

Foto: FFK

5 June, 2019 @13:19

Përfaqësuesja e Kosovës ka kryer sot edhe stërvitjen e fundit në Prishtinë para duelit ndaj Malit të Zi dhe tashmë…

MEDIA TALK

Kështu arrijmë te goli ndaj Kosovës

Foto: vijesti.me (f.r.)

5 June, 2019 @8:47

Kanë mbetur vetëm edhe dy ditë për ndeshjen e dytë kualifikuese të Kosovës drejt EURO 2020. Mali i…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020