Të gjitha lajmet

LIRIA

Arrin përforcimi italian i Lirisë

Arrin përforcimi italian i Lirisë

15 July, 2015 @18:06

Përforcimi i parë i huaj i Lirisë, nga tre sa janë paralajmëruar, sot ka arritur në qytetin e Prizrenit.

Është ky futbollisti italian, Mattia Picco, i cili do ta vesh fanellën bardhezi të prizrenasve.

Picco luan në pozitën e qendërmbrojtësit dhe vjen nga skuadra Casteggiobroni, njofton faqja zyrtare e Lirisë.

Ai i është bashkuar skuadrës me ndërmjetësimin e ish futbollistit prizrenas, Rijat Shalës, i cili po kryen detyrën e skautit në klub.

Përveç Piccos, në ditët në vijim Lirisë pritet t’i bashkohen edhe braziliani Ranieri Henrique De Melo dhe uruguajani Giorginho Aguirre Fleitas.

Së bashku me Piccon, sot është prezentuar edhe futbollisti i ardhur nga Vllaznia e Shkodrës, Noris Kozmaj, i cili po kalon fazën testuese te bardhezinjtë. Vetëm dy ditë më parë, Liria i kishte prezentuar futbollistët vendorë si Dylazeka, Gjeraj, Muhaxhiri dhe Zylfallari.BEFASIA

Porto rrëmbën lojtarin e rivalit

REUTERS/Arkiv

15 July, 2015 @13:38

Porto pas Iker Casillasit, ka zyrtarizuar përforcimin e radhës në ekip. Kjo, shumë e dhimbshme për kryeqytetin, pasi që Porto…

RENDITJA E UEFA-së

FSHF sqaron opinionin

BOROZANI/D.S.

15 July, 2015 @13:31

Federata e Futbollit të Shqipërisë, FSHF, përmes një kominkate për media ka sqaruar opinionin se pse Shqipëria gjendet në vend…

VIDEO

Golat e ndeshjes Skënderbeu - Crusaders

15 July, 2015 @13:22

RAPORTI I NDESHJES. DEKLARATA PAS NDESHJES E HAMDI SALIHIT.

PARA SHORTIT

Rivalët potencial para shortit për “Rusia 2018”

BOROZANI/D.S.

15 July, 2015 @13:07

Pas renditjes së fundit të FIFA-së të botuar më 9 korrik, tashmë janë përcaktuar reprezentacionet sipas vazove në zonën e…

BILD SPORT

Schalke s’mund ta blejë Shaqirin

15 July, 2015 @9:04

Xherdan Shaqiri ka mbetur disi në mes. Kërkohet nga disa ekipe, por marrëveshjet nuk po arrihen.  Të njejtën gjë e…

SHQIP NË BOTË

Shala e Rashica, në miqësore me shqiponjë

15 July, 2015 @0:56

Para ndeshjes miqësore Sparta Prag dhe Vitesse, Herolind Shala dhe Milot Rashica kanë shfrytëzuar të bëjnë një fotografi me shqiponjë.  …

MARKELLE FULTZ

Largohet nga basketbolli, për një kohë të pacaktuar

5 December, 2018 @0:15

Ish-numri 1 i draftit 2017 Markelle Fultz, do të largohet nga basketbolli për një kohë të pacaktuar, për shkak të…

WATFORD - CITY

Watford lëkund Cityn, por kampioni nuk rrëzohet

4 December, 2018 @22:59

Kampioni aktual i Premier Leagues, Manchester City, edhepse në fund të neshjes ishte në presion, megjithatë duke e mposhtur Watfordin…

QENDRA FRANÇEZE

Joakim Noah gjen skuadër në NBA

4 December, 2018 @21:08

Qendra françeze, Joakim Noah, pas kontrollimeve mjekësore, arriti marrëveshje me skuadrën Memphis Grizzlies. Noah ka nënshkruar kontratë një vjeçare me…

KOBE BRYANT

Kobe: LeBroni do të fitojë titullin

FOTO/ nba.com

4 December, 2018 @21:01

Ish-super ylli i Los Angeles Lakersit dhe njëri ndër lojtarët më të mirë në histori të NBA-së, Kobe Bryant, mendon…

AMIENS - MONACO

Falcao mban gjallë Henryn

4 December, 2018 @20:56

Ka ardhë edhe fitorja e dytë e Monacos në tre xhirot e fundit të Ligue 1. Sulmuesi kolumbian me…

Të gjitha lajmet nga