Të gjitha lajmet

FA CUP FINAL

Arritje historike e Manchester Cityt

Arritje historike e Manchester Cityt

18 May, 2019 @20:00

Manchester City ka bërë arritje historike këtë stinor. Pas Kupës së Ligës dhe titullit të kampionit, me fitore 6-0 ndaj Watfordit në finale të FA Kupës është bërë ekipi i parë që ka arritur të fitojë treshen në Angli.

Raheem Sterling ka shënuar hat-trick në finale, duke u bërë lojtari i parë që e bën këtë arritje që prej vitit 1953.

Watford në anën tjetër u duk krejtësisht i humbur në fushë përgjatë finales, pasi që ekipi i Pep Guardiolës dominoi në të gjitha aspektet e lojës duke mos i lënë ‘të marrin frymë’ kundërshtarëët.

Përndryshe, nëse llogaritet edhe Superkupa e fituar në fillim të sezonit, Manchester City tashsmë ka vënë dorë në 4 garat.

KOMUNIKATA E KAMPIONIT

City reagon ndaj hetuesve për fairplay financiar

16 May, 2019 @14:08

Përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare të klubit, Manchester City ka reaguar ndaj përfoljeve të fundit dhe hetimeve…

CHAMPIONSHIP SEMI'S

Arritje e pabesueshme e Derbyt të Lampardit

15 May, 2019 @23:39

Zëvendësuesi Jack Marriott ka qenë hero (u fut në minutën e 44 të pjesës së parë në lojë), derisa Derby…

MANAGERS ASSOCIATION

Trajneri i sezonit, Pep Guardiola

Foto: premierleague.com

15 May, 2019 @0:31

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, është përzgjedhur për të dytin vit radhazi trajneri më i mirë i sezonit në…

CHAMPIONSHIP PLAYOFF

Përsëri në finale

15 May, 2019 @0:16

Pas fitores në ndeshjen e parë 2-1 dhe humbjes në ndeshjen e kthimit 1-0, ndeshja gjysmëfinale e PlayOffit të Championshipit…

EDEN HAZARD

Pas finales, bëhet i Realit

14 May, 2019 @11:24

Mesfushori magjik belg, Eden Hazard, pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i Real Madridit pas finales së Europa Ligës,…

Të gjitha lajmet nga Premier League