Të gjitha lajmet

TE DRITA!

Artan Latifi i jep lamtumirën futbollit!

Artan Latifi i jep lamtumirën futbollit!

10 March, 2017 @19:11

Portieri dhe kapiteni i Dritës së Gjilanit, Artan Latifi, përmes një shkrimi të botuar në faqen zyrtare të ekipit ka bërë të ditur se në fund të këtij stinori do t'i jep lamtumirën futbollit. "Unë si kapiten i skuadrës jam munduar gjithmonë të jap maksimumin nga vetja, të bëj punën qe di t'a bëj më së miri, të mbaj skuadrën e unifikuar dhe të kontriboj në diciplinë dhe detyrat që obligohem nga trajneri. Në të gjitha rastet gjatë gjithë karrieres jam munduar të jem sa më racional në vendimet që marr, ashtu mendoj edhe në këtë rast. Duke parë situatën e përgjithshme në klub, investimet e shumëta, kushtet e mira të ofruara nga kryesia dhe në të njejtën kohë krizën e madhe të rezultateve kam vendosur të reflektoj dhe të marr përgjegjësitë që më takojnë edhe mua. Unë kam vendosur t'i jap fund karrieres time futbollistike duke dashur t'i falenderoj të gjithë bashkëpunëtorët gjatë gjithë kësaj periudhe të gjatë kohore, veçanarisht tifozët më të mirë në trojet shqiptare "Intelektualët" të cilët fanelës së Dritës i japin kuptim dhe e bëjnë të peshoj shumë ma rënd se sa disa mendojnë. Ky vendim vjen si pasojë e përgjegjësisë morale që kam dhe vullnetit që kam t'a shoh Dritën më mirë." - ka shkruar ndër të tjera Latifi në letrën lamtumirëse. Artan Latifi

5 PËR VIKEND

5 duelet që duhet t’i shohim

10 March, 2017 @18:47

Pesë ndeshjet më interesante të fundjavës, duke nisur nga sonte me Juventus-Milan deri të hënën mrëma, Chelsea - Manchester United.…

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

Rusi, Bakaj e Ramadanaj, pezullohen nga garat e FFK-së

BOROZANI

10 March, 2017 @16:49

Tre akterët kryesorë të incidentit në ndeshjen Gjilani-Liria, Gzim Rusi (futbollisti i Gjilanit), Bekim Bakaj (ndihmëstrajner i Lirisë) dhe Fisnik…

PËR TË SHKUAR NË PALERMO

16 mars, afati i fundit për bileta

10 March, 2017 @13:31

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur sot përmes një njoftimi se afati i fundit për të blerë…

BOROZANI.COM PLAYER OF THE WEEK 20

Maliq Beluli, lojtari i xhiros XX

Maliq Beluli (KF Ferizaj) duke e ndalë një lojtar kundërshtar të Prishtinës/ Foto: prishtinafc.com

10 March, 2017 @13:11

Mesfushori i ardhur nga Maqedonia te Ferizaji në afatin kalimtar dimëror, Maliq Beluli, është futbollisti i javës së 20 në…

PËRFAQËSUESJA

Ismajli ftohet për ndeshjen kundër Islandës

9 March, 2017 @21:04

Mbrojtësi kosovar, Ardian Ismajli, do të jetë në dispozicion të përzgjedhësit Albert Bunjaki, për ndeshjen kundër Islandës që do të…

EUROPA LEAGUE: ROSTOV - MAN UTD

Manchester United barazon në Rusi

9 March, 2017 @20:51

Manchester United ka barazuar me rezultat 1-1 në duelin e parë të 1/8 së finales në Europa League, përballë skuadrës…

ME SPORTIVITET

Rusi kërkon falje nga Memaj

Gzim Rusi, mesfushor i KF Gjilani.

9 March, 2017 @13:40

Mefsushori i Gjilanit, Gzim Rusi, ka kërkuar falje publike nga lojtari i Lirisë Albin Memaj sot, duke shkruar në llogarinë…

FIFA RANKING, MARS 2017

Një pozitë, ngritje për Shqipërinë në renditje të FIFAs

9 March, 2017 @13:34

Sikurse Kosova, edhe kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar ngritje në renditjen e FIFAs për muajin mars të publikuar sot në…

TENSIONE TË MËDHA

Liria ankohet për shumë tension, Gjilani i mohon

BOROZANI/A. P./ Arkiv

9 March, 2017 @12:41

Skuadra e Lirisë së Prizrenit përmes një njoftimi në faqen zyrtare të ekipit liriafc.com ka bërë të ditur çfarë ka…

FIFA RANKING - MARS 2017

Kosova mbi Maqedoninë në FIFA

9 March, 2017 @11:42

Përfaqësuesja e Kosovës ka bërë edhe një ngritje të lehtë në renditjen e FIFAs për muajin mars që u publikua…

NJOFTIMI I FFKs

Shtyhen dy ndeshje të Superligës

15 October, 2018 @15:09

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se me kërkesë të klubeve, është vendosur të shtyhen dy…

BYLBYL SOKOLI

Pas rrahjes, shkarkohet

Foto: KFLlapi/fb

11 October, 2018 @16:30

Trajneri i deritashëm i Llapit, Bylbyl Sokoli, i cili u rrah nga tre persona të panjohur ende pas humbjes nga…

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

Shportë me plehëra drejt referit, ky është dënimi

9 October, 2018 @16:14

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë të FFK-së ka shqyrtuar procedurat e hapura nga Komesari i Garave të Superligës dhe…

GJILANI - LIRIA

Karahoda vendimtar, pak ‘frymëmarrje’ për Lirinë!

BOROZANI / ARKIV

7 October, 2018 @16:57

Pas 3 xhirove radhazi pa fitore, Liria nga Prizreni sot ka arritur tri pikë shumë të vlefshme në takimin e…

TREPÇA '89 - FLAMURTARI

4 gola, asnjë fitues!

7 October, 2018 @16:52

Në një nga dy takimet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll, Trepça '89 e Flamurtari luajtën…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga