Të gjitha lajmet

NGA INFORMATORI NR. 3

As Rahoveci s’shpëton pa dënim

As Rahoveci s’shpëton pa dënim

11 October, 2018 @14:28

Përkundër se ishin në cilësinë e mysafirit, edhe Rahoveci ka marrë dënimet nga KG pas raportit të vëzhguesve të ndeshjes, ndërsa ekipi krejt në fund fitoi duelin ndaj Yllit.

Rahoveci është dënuar në dy pika, ka bërë të ditur Informatori Nr 3 i Superligës.

Hudhja e gjësendeve në fushë nga ana e shikuesve mysafir, u ka kushtuar me 300 euro ekipit, ndërsa animi dhe sjellja josportive ndaj ekipit vendas dhe personave zyrtar në ndeshje nga shikuesit, i ka kushtuar edhe 100 euro shtesë vreshtarëve.

Pra, Rahoveci në total ka 400 euro dënime për të paguar pas derbit të fituar ndaj rivalit të ashpër të tyre, KB Ylli.

Në xhiron e radhës, Rahoveci është mysafir i Trepçës.

 

 

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE 2019/20

Prishtina po, Rahoveci s’përfshihet në Ligë të Kampionëve

Foto: basketballcl/fb

22 June, 2019 @13:19

Kampionia e Kosovës, Prishtina, është futur për stinorin e tretë me radhë në Ligë të Kampionëve të basketbollit. Në…

TRAJNERI I RI I RAHOVECIT

Neven Plantak i kthehet Superligës

TOPSPORTI/ Arkiv

20 June, 2019 @13:40

Trajneri i njohur kroat, Neven Plantak, i është kthyer Superligës së Kosovës në basketboll. Pas dy periudhave të kaluara…

VRESHTARËT

Rahoveci ndahet me trajnerin historik

TOPSPORTI/Arkiv

19 June, 2019 @10:14

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit në Facebook, KB Rahoveci ka bërë të ditur se është ndarë me…

KRERËT E FBK

Fetahu e Dushku në Komisione të FIBAs

Foto: FBK

18 June, 2019 @15:05

Bordi i FIBA Evropës në mbledhjen e mbajtur të hënën (17.06.2019) në Munich të Gjermanisë i ka emëruar anëtarët e…

VAZHDIME KONTRATASH

Hajdari dhe Janjeva vazhdojnë me Feronikelin

TOPSPORTI/ A. P.

16 June, 2019 @22:00

Dy basketbollistë me përvojë nga Superliga, që në sezonin e fundit kontribuuan në ngjitjen historike të Feronikelit në Superligë të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga