Të gjitha lajmet

KINA 2019

Australia pa befasi, Çekia me lehtësi

Australia pa befasi, Çekia me lehtësi

7 September, 2019 @13:14

Australia pa befasi por me vështirësi e ka mposhtur Republikën Domenikane me rezultat 82-76, duke vazhduar formën perfekte me 4 fitore në po aq ndeshje.

Basketbollisti me përvojë në NBA, Patty Mills, shkëlqeu me 19 pikë dhe 9 asistime, derisa për domenikanët lojtari më efektiv ishte Eloy Vargas, duke luajtur me 16 pikë dhe 7 kërcime.

Në ndeshjen tjetër të paraditës, Çekia ka demoluar Brazilin me rezultat 93-71, duke i rritur mundësitë që të kualifikohet në çerekfinale.

Një ndër ndeshjet më të mira individuale në këtë Botëror e zhvilloi basketbollisti më i ri i Chicago Bulls, Tomas Satoransky, i cili luajti me 20 pikë, 9 asistime, 7 kërcime, 3 vjedhje të topit dhe 2 bllokada, derisa për brazilianët, Marcelinho Huertas luajti me 11 pikë dhe 6 asistime.

 

DAY 7 @ FIBA WC CHINA 2019

Spanja e eliminon Italinë nga Botërori

Foto: fiba.basketball

6 September, 2019 @16:33

Në derbin e ditës së sotme, Spanja ka mposhtur Italinë  me rezultat 67-60, duke e eliminuar nga Kampionati Botëror.…

KINA 2019

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë

6 September, 2019 @13:09

Sot ka filluar raundi i dytë në kampionatin botëror që po zhvillohet në Kinë. Polonia vazhdon formën përfekte duke…

DAY 6 @ FIBA WC CHINA 2019

Australia fiton grupin duke e mposhtur Lituaninë

Foto: fiba.basketball

5 September, 2019 @20:32

Në kryendeshjen e ditës së gjashtë në Botërorin Kina 2019, Australia ka mposhtur Lituaninë me rezultat 87-82, duke u kualifikuar…

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

FOTO/ fiba.com

4 September, 2019 @17:29

Janë kompletuar fituesit e grupeve A,B dhe C në raundin e parë në Botërorin Kina 2019. Venezuela - Kina

GRUPI D: ITALIA - SERBIA

Italia mposhtet, por kualifikohet

FOTO / fiba.com

4 September, 2019 @16:30

Edhe pse pësuan humbje nga Serbia me rezultat 92-77, Italia u kualifikua së bashku me Serbinë në raundin e dytë…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019