Të gjitha lajmet

TRAJNERI I RI TE BESIKTAS

Avci që dështoi me Basaksehirin, kalon te Besiktas

Foto: NTVspor

Avci që dështoi me Basaksehirin, kalon te Besiktas

30 May, 2019 @14:13

Pas mos arritjes së titullit historik me Basaksehirin këtë stinor, duke gabuar në luftën për titull në xhirot e fundit të stinorit, Abdullah Avci, është ndarë me ekipin e tij.

Ndërsa sot, mediat turke kanë bërë të ditur se ai ka arritur marrëveshje me Besiktasin, duke nënshkruar kontratë 3 vjeçare me ekipin bardhezi nga Stambolli.

Avci 55 vjeç do të zëvendësojë Senol Gunesin te Besiktasit, që ka marrë drejtimin e reprezentacionit të Turqisë.

MËRGIM VOJVODA

Futbollisti i Kosovës, zyrtarizohet te ekipi i ri

TOPSPORTI/ A. P.

27 May, 2019 @16:22

Mbrojtësi i Kosovës, Mërgim Vojvoda, që përfundoi stinorin e gjashtë te Mouscroni belg, sot ka bërë edhe zyrtarisht ngritjen e…

EDIN DZEKO SOT NË STAMBOLL

Fenerbahçe i hyn në pazar Interit

27 May, 2019 @16:04

Forma e keqe e kaluar në stinorin e posa përfunduar të Superligës turke për Fenerbahçen, duket se do të jetë…

VEDAT MURIQI

Si e kaloi Vedat Muriqi stinorin 2018/19 në Superligën Turke?

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

27 May, 2019 @13:38

Me ndeshjet e luajtura dje, përfundoi stinori 2018/19 në Superligën Turke. Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, kaloi një…

FATIH TERIM

5 vite tjera me rrogë dhe bonuse shtesë

Foto: NTVspor

27 May, 2019 @11:49

Pas triumfit në Superligën turke, Galatasaray ka vazhduar kontratën me trajnerin Fatih Terim, bëjnë të ditur mediat e atjeshme sot.…

KRAHU FRANCEZ

Valbuena në Greqi

27 May, 2019 @11:21

Futbollisti francez i Fenerbahçes, Mathieu Valbuena, ka arritur sot në Athinë ku pritet të përfundojë marrëveshjen me ekipin e tij…

Të gjitha lajmet nga International