Të gjitha lajmet

PRISHTINA - GJILANI

Baftiu e Khalid i japin jetë Prishtinës

Foto: prishtinafc.com/

Baftiu e Khalid i japin jetë Prishtinës

6 May, 2018 @18:21

Prishtina
Gjilani
Prishtina 2 : 1 Gjilani
Blendi BAFTIU 80', Basit KHALID 89' Edon SADRIU 44'

Stadiumi: Shahin Haxhiislami, Pejë.

Dukej se po largoheshin nga lufta për titull. Gjilani kishte marrë epërsinë 0-1 përmes Edon Sadriut, që shënoi nga një kundërsulm në pjesë të parë, ndërsa Prishtina ishte shterpe në sulm.

Por, në fund të ndeshjes, ekipi bardhekaltër u mobilizua tërësisht dhe me të gjitha forcat u hodh në sulm.

TABELA AKTUALE

Ka qenë Blendi Baftiu që në një tentim-krosim shënoi për barazim 1-1 dhjetë minuta para fundit të ndeshjes, e më pas, në minutën e parafundit Basit Khalid shënoi për fitoren e madhe të Prishtinës.

Fitorja e mban Prishtinën në lojë për titull me tre pikë pas saj, dy xhiro para fundit të stinorit.

DRITA - LIRIA

Drita me hapa të sigurta drejt titullit

Foto: KFDrita/fb

6 May, 2018 @17:50

Skuadra e Dritës ka dominuar gjatë tërë ndeshjes së sotme ndaj Lirisë, ka krijuar dhe më fund edhe ka shënuar…

NAPOLI - TORINO

Napoli lëshon avantazhin, Juve merr aromën e titullit të radhës

Foto: SSCNapoli/fb

6 May, 2018 @17:22

Juventus është ndarë më i kënaqur nga rezultati 2-2, të cilën Napoli e nxorri me Torinën në San Paolo. …

PAS WOLVESIT

Cardiff në Premier Ligë

6 May, 2018 @15:55

Skuadra uellsiane, Cardiff City, me barazim ndaj Readingut sot 0-0 dhe falë humbjes së Fulhamit nga Birmingham City, 3-1, ka…

SHEFFIELD WEDNESDAY

Hat-trick i Nuhiut në fitore

6 May, 2018 @15:40

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, ka shënuar hat-trickun e parë të tij të stinorit, në fitoren e ekipit të tij,…

NË SHAHIN HAXHIISLAMI

11-shet: Prishtina-Gjilani

6 May, 2018 @15:28

Janë përcaktuar 11-shet startuese për ndeshjen ndërmjet Prishtinës dhe Gjilanit që zhvillohet në Pejë. PRISHTINA: Bekaj, Osmani, Bashiru, Taipi,…

FITOJNË TIFOZAT KUQ E ZI

Policia dhe FSHF pranojnë kërkesat e TKZ-së

BOROZANI/ D. S./Arkiv

6 May, 2018 @14:59

Tifozat Kuq e Zi përmes një njoftimi të publikuar mbrëmë vonë në Facebook kanë bërë të ditur se kanë arritur…

UDINESE - INTER

Lufta për Champions vazhdon

Foto: FCInter/fb

6 May, 2018 @14:19

Fitore e thellë me një lojë të sigurt dhe të pamëshirshme në pjesë të parë, 0-3, për të shkuar më…

PORTUGALI

Dy luftuan, i treti festoi titullin

FCPorto.fb

6 May, 2018 @14:12

Pas barazimit të mbrëmshëm në derbin ndërmjet Sportingut dhe Benficës, Porto është shpallur kampione për stinorin 2017/18 në Portugali. …

BURNLEY

Pas 51 vitesh në gara evropiane

Foto: premierleague.com

6 May, 2018 @13:40

Barazimi i Evertonit me Southamptonin dje, i ka siguruar dalje në gara evropiane ekipit të Burnleyt, që do të jetë…

SIR ALEX FERGUSON

Gjakderdhje në tru, operohet Sir Alex

5 May, 2018 @22:22

Lajm shokues për botën e sportit! Ish-trajneri i Manchester United dhe një nga trajnerët më të mirë të historisë së…

SADAT PAJAZITI, LARGOHET

Pas disfatës në derbi, Gjilani ndahet me trajnerin

20 February, 2019 @16:19

Derbi më i madh i Kosovës, ai ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka lënë ekipin humbës pa trajner. Gjilani përmes…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

Të gjitha lajmet nga