Të gjitha lajmet

FIBA EUROPE CUP: GROUP E

Bakken i fortë për Prishtinën

Foto: fiba.basketball

Bakken i fortë për Prishtinën

30 October, 2018 @19:57

Bakken Bears
Prishtina
Bakken Bears 108 : 84 Prishtina
Tobin CARBERRY 26 pikë Demario MAYFIELD 21 pikë

Palestra: Vejlby Risskov, Aarhus.

Pas dy fitoreve në dy ndeshjet e para të Grupit E të FIBA Europe Cup, Prishtina ka përjetuar humbjen e parë në grup.

Bardhekaltërit nuk kanë arritur t’i bëjnë ballë ekipit danez Bakken Bears në Aarhus të Danimarkës sonte, duke qenë në disavantazh gjatë gjithë ndeshjes.

28-21 përfundoi çereku i parë, 28-25 i dyti, ndërsa përsëri 28-21 i treti ashtu që danezët të hynë më të relaksuar në çerek të fundit, por përsëri për të ngritur epërsinë, 24-17 për përfundimtaren 108-84.

Në anën tjetër Bakken Bears tashmë është ekipi i vetëm në grup që nuk ka përjetuar humbjen dhe i duhet vetëm edhe një fitore nga tre ndeshjet e mbetura për të siguruar kualifikimini për në fazën e radhës të kësaj gare.

Tobin Carberry ka qenë i jashtëzakonshëm te ekipi danez. Ai ka përfunduar ndeshjen me 26 pikë, 7 kërcime e 6 asistime. Michel Diouf gjithashtu kontribuoi me 18 pikë e 6 kërcime në fitoren e danezëve.

Te Prishtina Demario Mayfield dhe Kyan Anderson kanë qenë më të dalluarit në humbje. Mayfield shënoi 21 pikë e 8 kërcime, ndërsa Anderson 16 pikë e 6 asitime në këtë përballje.

Bakken Bears tash ka bilanc 3-0, ndërsa Prishtina është e dyta me bilanc 2-1.

PJESA E PARË: BAKKEN - PRISHTINA

Epërsi e danezëve pas pjesës së parë

30 October, 2018 @19:03

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes në Grupin E të FIBA Europe Cup ndërmjet Bakken Bears dhe Prishtinës. …

FORMACIONET STARTUESE

Bakken-Prishtina, 5-shet e para

30 October, 2018 @18:31

Para se të fillojë dueli i të pamposhturve në Grupin E të FIBA Europe Cup ndërmjet Bakken Bears dhe Prishtinës,…

TRANSMETIMI

Livestream: Bakken Bears - Prishtina

FOTO / fiba.basketball.com

30 October, 2018 @15:54

Me fillim nga ora 18:30, Prishtina luan si mysafire e Bakken Bearsit në kuadër të FIBA Europe Cup. Ndeshjen mund…

PRIZRENI

Përforcim i huaj te Prizreni

30 October, 2018 @12:59

Skuadra debutuese në Superligë, Prizreni, është përforcuar me një basketbollist të huaj. Christian Bradford është përforcimi më i ri i…

REKORD

Thompson në histori!

FOTO / nba.com

30 October, 2018 @12:27

Golden State Warriors ndeshjen kundër Chicago Bullsit e kaloi me lehtësi, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 149-124. Gjatë ndeshjes,…

FIBA EUROPE CUP

Në Danimarkë për befasi!

Foto: FIBA

30 October, 2018 @12:13

Pas dy fitoreve në dy ndeshjet e para në fazën grupore të FIBA Europe Cup, Prishtina sot e zhvillon ndeshjen…

TOP 10 / EUROLEAGUE

Top 10-shja e Euroligës (IV)

29 October, 2018 @13:03

Basketbollisti i Fenerbahces, Jan Vesely për herë të dytë është shpallur lojtari i javës nga eurobasket.com. Kësaj radhe basketbollisti çek…

REKORD

7x5 nga Curry

FOTO/ nba.com

29 October, 2018 @9:36

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, dje e mposhti Brooklyn Netsin me rezultat 120-114. Stephen Curry përsëri shkëlqeu me…

VUSHTRRIA - DON BOSKO

Vushtrria njofton Don Boskon me humbje

28 October, 2018 @22:28

Skuadra e Vushtrrisë ia shkaktoi humbjen e parë Don Boskos duke e mposhtur me rezultat 87-61. Mendrit Ademi, përsëri…

CLEVELAND CAVALIERS

Shkarkohet Tyron Lue

28 October, 2018 @21:39

Nënkampioni i NBA-së, Cleveland Cavaliers, pas rezultateve negative, e shkarkoi trajnerin Tyron Lue nga detyra e tij. Me largimin e…

RODNEY BULLOCK JR

Prishtina zyrtarizon përforcimin e ri

18 February, 2019 @10:56

Pak minuta më parë, nënkampionja e Kosovës, Prishtina, e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. Basketbollisti Rodney Bullock Jr që…

MICHAEL MITCHELL

Si debutoi Mitchell te Lipjani?

17 February, 2019 @22:47

Te KB Lipjani, në xhiron që e lamë pas, debutoi basketbollisti i huaj i ri i ekipit, Michael Mitchell. …

YLLI - PRISHTINA

Ndeshja 2 ditëshe përfundon pa befasi

17 February, 2019 @19:31

Ndeshja derbi ndërjmet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre dje, ka vazhduar sot nga minuta e fundit e çerekut…

YLLI - PRISHTINA

Ç3: Prishtina +8 në avantazh

17 February, 2019 @19:00

Prishtina e mbylli çerekun e tretë me 8 pikë epërsi 64-72. Aktualisht koshashënuesi më i mirë te Prishtina është Dardan…

YLLI - PRISHTINA

Vazhdon ndeshja e ndërprerë

17 February, 2019 @18:58

Ndeshje ndërmjet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre mbrëmë, ka filluar.

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga