Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA

Balakov kërkon fitore, patjetër

Balakov kërkon fitore, patjetër

10 June, 2019 @15:46

Selektori i ri i Bullgarisë, Krasimir Balakov, që debutoi për reprezentacionin bullgar në duel ndaj Çekisë, ka kërkuar patjetër fitore sonte nga ekipi i tij në duel ndaj Kosovës.

Bullgaria ishte në epërsi 0-1 dhe u mposht 2-1 nga Çekia. Kjo ishte humbja e parë për Bullgarinë në Grupin A kualifikues drejt EURO 2020.

ORARI dhe TABELA DREJT EURO2020

“Kjo ndeshje do të jetë tepër e rëndë, por ne kemi mundësitë tona dhe do të shkojmë drejt e në fitore. I kam parë se si luajnë ndaj Malit të Zi, kanë lojtarë të mirë, por do t’i kundërpërgjigjemi me fitore,” ka thënë Balakov

Derisa Kosova ka 2 pikë nga 2 ndeshjet e para në Grupin A, Bullgaria ka 2 pikë nga 3 ndeshje. Kosova kishte barazuar me Bullgarinë në Prishtinë 1-1 në ndeshjen e parë dhe historike kualifikuese për një evropian, të zhvilluar në Fadil Vokrri.

BET 365

Moldavia pa gjasa në Shqipëri

10 June, 2019 @15:00

Shqipëria pritet të fitojë lehtë ndeshjen e radhës kualifikuese. Bastoret kanë kuotuar 1.53 fitoren e kuqezinjëve në përballjen e nesërme…

BET 365

Bullgaria, favorit i lehtë thonë bastoret

TOPSPORTI/ A. P.

10 June, 2019 @13:59

Përfaqësuesja e Kosovës nuk e ka epitetin e favoritit ndaj Bullgarisë në përballjen e radhës kualifikuese për EURO 2020.…

9 QERSHOR 2018

Një vit

TOPSPORTI/ Erdis Driza

9 June, 2019 @10:22

Sot janë bërë një vjet prej se legjenda e jo vetëm futbollit kosovar ka kaluar në përjetësi. Fadil Vokrri…

TURQIA - FRANCA

Kampionia e Botës bie në Turqi

8 June, 2019 @22:41

Franca që kishte hyrë në Grupin H si favorite absolute, tashmë ka pësuar humbjen e parë. ORARI I…

ANEL RASHKAJ

Jemi optimistë sepse jemi më të mirë

Foto: FFK

8 June, 2019 @20:11

Mesfushori i Kosovës, që është rikthyer në reprezentacion pas shumë kohësh, Anel Rashkaj, ka thënë se është optimist para ndeshjes…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020