Të gjitha lajmet

MEDIA

Bale te Bayern përmes Adidas?

Bale te Bayern përmes Adidas?

6 August, 2019 @15:12

E përditshmja spanjolle AS raporton se klubi i Bayernit po e kërkon Gareth Bale pas largimit të Franck Ribery dhe Arjen Robben në fund të sezonit të kaluar, si dhe vështirësive për ta sjellur në skuadër Sanen e Manchester City.

Zidane javë më parë deklaroi publikisht se Bale nuk është në planet e tij, ndërsa pasi transferimi i uellsianit në Kinë nuk ndodhi, raportohet që me ndihmën e Adidas, që është sponzor si i lojtarit ashtu edhe i dy klubeve në fjalë, Bale mund të transferohet te gjigandi bavarez.

Lojtari në fjalë ka edhe tri vite kontratë me klubin madrilen, mirëpo fakti që Zidane nuk e dëshiron atë në skuadër e bën largimin e tij shumë të mundshëm këtë afat kalimtar veror.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga