Të gjitha lajmet

SCOTT BAMFORTH

Bamforth në Buduçnost

Bamforth në Buduçnost

30 July, 2019 @18:02

Ish reprezentuesi i Kosovës në basketboll, Scott Bamforth, është bërë anëtar i ri i ekipit malazez, Buduçnost.

Njoftimin e ka bërë të ditur Eurobasket, ndërsa Bamforth që në stinorët e kaluar ka luajtur në Serie A për Dinamo Sassarin ka ndërruar ambient, pas lëndimit që e pësoi në stinorin e kaluar.

Bamforth 29 vjeç në 15 ndeshje sa luajti në stinorin e kaluar me ekipin e Dinamos ka shënuar 19 pikë për ndeshje, 3.1 asistime dhe 3.6 kërcime.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga