Të gjitha lajmet

DRENICA - FERONIKELI

Barazimi i 17-të i Niklit, Drenica largohet nga barazhi

FOTO/ Arkiv

Barazimi i 17-të i Niklit, Drenica largohet nga barazhi

5 May, 2018 @18:11

Drenica
Feronikeli
Drenica 0 : 0 Feronikeli

Stadiumi: "Bajram Aliu", Skenderaj

Ndeshja hapëse e xhiros së 31-të ndërmjet Drenicës dhe Feronikelit, përfundoi me rezultat të barabartë 0-0.

Në minutën e 22-të të ndeshjes, gabimin e mbrojtjes së Feronikelit, nuk arriti ta shfrytëzojë Hysen Tahiri. Më pas, në minutën e 27-të Mendurim Hoti e goditi shtyllën, që ishte rasti më i miri për skuadrën nga Drenasi.

Pjesa e dytë e ndeshjes kaloi më qetë sesa e para, derisa gjatë ndeshjes kishte 7 kartona të verdhë.

TABELA AKTUALE / SUPERLIGA

Ky ishte barazimi i 17 i stinorit për Feronikelin,që gjendet në pozitën e shtatë, derisa trajneri Sulejman Starova, ende nuk e shijoi fitoren te skuadra.

Drenica aktualisht gjendet në pozitën e gjashtë me 46 pikë të grumbulluara.STOKE - CRYSTAL

Shaqiri nuk mjafton, Stoke City bie nga liga

5 May, 2018 @15:37

Pas 10 sezoneve në Premier League, Stoke City që nga sezoni i ardhshëm do të jetë pjesë e Championshipit anglez. …

LIGA E PARË

Prizreni futsall në Superligë

BOROZANI/A.P.

5 May, 2018 @14:49

Klubi i futsallit, Prizreni, do të jetë anëtar i ri i Superligës së Kosovës në futsall. Ekipi prizrenas, që…

PAS DERBIT

Pezullime te Gjilani, gjobë Dritës

5 May, 2018 @14:21

Komisioni Disiplinor (KD) i FFK-së ka dhënë verdiktin lidhur me Procedurat Disiplinore të inicuara nga Komesari i Garave për ndeshjet…

BRIGHTON-UNITED

Teknologjia ua shpëton stinorin!

Fotot: premierleague/fb

5 May, 2018 @8:40

“Do të jetë shumë mirë për klubin dhe ekipin që tash e tutje, në dy ndeshjet e mbetura për të…

LAMTUMIRA E TOURES

Ndeshja e fundit, të mërkurën

Foto: mcfc.co.uk

4 May, 2018 @16:33

Pas 7 viteve shërbim dhe tre herë shpalljes kampion, Yaya Toure, në fund të këtij stinori do t’i thotë lamtumirë…

TRANSFERMARKT

Prishtina më e shtrenjta, Liria më e lira

14 January, 2019 @22:22

Faqja me famë botërore në llogaritjen potenciale të vlerave të futbollistëve në tregun e sotëm futbollistik, Transfermarkt.de ka bërë vlerësimin…

ISH MBROJTËSI I LLAPIT

Ballkani zyrtarizon Jasharin

14 January, 2019 @15:10

Qendërmbrojtësi shumëvjeçar i Llapit, Dardan Jashari, pas lirimit nga ekipi i tij këtë muaj ka gjetur angazhim të ri. …

MBROJTËSI I PRISHTINËS

Drita merr Osmanin si huazim

10 January, 2019 @16:19

Skuadra kampione e Superligës së Kosovës në futboll, Drita, ka huazuar mbrojtësin e krahut të djathtë të Prishtinës, Përparim Osmani.…

DRENICA

Mefushori Bardhi kalon te Drenica

FOTO/ drenica fc

9 January, 2019 @22:20

Mefushori Argjend Bardhi, arriti marrëveshje me skuadrën nga Skenderaji, Drenicën. Bardhi 25 vjeçar, së fundi ishte pjesë e Feronikelit.

GJILANI

Përforcim nga Novi Pazari, dy largime

8 January, 2019 @18:41

Vazhdon aktiviteti i Gjilanit në afatin kalimtar dimëror. Klubi në fjalë sot ka njoftuar për përforcimin me futbollistin Semir Haxhibulliq…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga