Të gjitha lajmet

TRANSFER

Bardh Istrefi, talenti kosovar transferohet në Itali

Foto: Roni Ahmatovic

Bardh Istrefi, talenti kosovar transferohet në Itali

29 July, 2018 @12:53

Fortitudo Bologna do të jetë klubi i ardhshëm i 14-vjeçarit Bardh Istrefi. Talenti 14-vjeçar nga Prishtina ka arritur marrëveshje 4-vjeçare me klubin italian, ndërsa lajmi u bë i ditur nga "Sporti në Klan Kosova". Deri më tash, Istrefi ishte pjesë e klubit basketbollistik M-Junior nga Prishtina, ku trajner i tij ishte Bekim Maxhuni me ndihmësit e tij Roni Ahmatovic dhe Egzon Uka.

FINALJA E EURO-U18 / DIV. C

Sonte mbusheni palestrën, Kosova U18 në finale

Foto: fiba.basketball

29 July, 2018 @11:51

Përkundër kushteve, kritikave, thashethemeve dhe çkadoje tjetër, djelmoshat e Kosovës U18 në basketboll kanë arritur që të shkruajnë emrin në…

EURO U-18/ DIV C

Kosova U18 në finale

Foto: fiba.basketball

28 July, 2018 @18:44

Basketbollistët e përfaqësueses së Kosovës U18 duke e mposhtur Irlandën U18 në gjysmëfinalen e zhvilluar sot në Pallatin e Rinisë…

EURO U-18/ DIV C

Epërsia e Kosovës në pjesë të parë

28 July, 2018 @17:55

Përfaqësuesja U18 e Kosovës ka shkuar me epërsi në pushim në ndeshjen gjysmëfinale të Kampionatit Europian për U18 në Divizionin…

EURO U-18/ DIV C

Pesëshet e para: Irlanda U18 - Kosova U18

Foto: fiba.basketball.com

28 July, 2018 @16:56

Janë caktuar pesëshet e para të Irlandës U18 dhe të Kosovës U18, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kampionatit Europian…

CAPTAIN AMERICA

Doellman i kthehet Spanjës

Foto: estonianbf/fb

28 July, 2018 @15:10

Pas periudhës së ndarjes nga Barcelona, pas lëndimeve që e kishin përcjellë, ish reprezentuesi i Kosovës, Justin Doellman, luajti pak…

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Lis Shoshi në Maccabi Ashdod

Foto: PienoZvaigzdes/fb

28 July, 2018 @14:52

Qendra e reprezentacionit të Kosovës, Lis Shoshi, që stinorin e funit luajti në elitën e Lituanisë për ekipin Pieno Zvaigzdes,…

ORARI I GJYSMËFINALEVE

Dueli gj’final i Kosovës U18, nesër

Foto: fiba.basketball

27 July, 2018 @23:57

Kosova U18 e ka siguruar një vend në gjysmëfinale të FIBA U18 Kampionatit Evropian, Divizioni C, që është duke u…

COACH

Largohet trajneri i Lipjanit

FOTO/ KB Lipjani

19 October, 2018 @21:01

Trajneri i deritashëm i Lipjanit, Blerim Krasniqi, me marëveshje të dyanshme, është larguar nga skuadra. Trajneri i ri pritet të…

BASHKIMI - LIPJANI

Biraj: Jemi më të mirë se Lipjani

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

19 October, 2018 @20:27

Kapiteni i Bashkimit, Qëndrim Biraj, në një bisedë me TopSporti.com para ndeshjes kundër Lipjanit, ka thënë se janë përgatitur maksimalisht…

RAHOVECI - PRIZRENI

Balluku: Besojmë në fitore

FOTO/ Arkiv

19 October, 2018 @20:19

Fundori prizrenas i Rahovecit, Arion Balluku, në një bisedë me TopSporti.com, ka thënë se skuadra e tij po adaptohet dalëngadalë…

RAHOVECI - PRIZRENI

Gashi: Do të luftojmë për fitore

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

19 October, 2018 @20:11

I riu shtatgjatë i Prizrenit, Ylli Gashi, para ndeshjes kundër Rahovecit, në një bisedë me TopSporti.com ka thënë se kundër…

TERMINET E XHIROS V

Caktohet orari i xhiros V

17 October, 2018 @23:39

FBK ka publikuar orarin e ndeshjeve të xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në basketboll. NDESHJET E XHIROS …

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga