Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA

Baresi e Massaro të befasuar për pritje dhe sulmuesit më të rrezikshëm

Foto: G. P.

Baresi e Massaro të befasuar për pritje dhe sulmuesit më të rrezikshëm

10 August, 2019 @14:52

Në konferencën për shtyp para ndeshjes miqësore që Feronikeli do të luaj ndaj Milanit, kanë folur dyshja legjendare e rossonerëve, Franco Baresi dhe Daniele Massaro.

Baresi ka thënë se e njeh të kaluarën e këtij vendi dhe ka vlerësuar pritjen që iu bë Milanit, ndërsa ka bërë të ditur se ardhja e ekipit të Milanit në Kosovës është pozitive për futbollin vendor këtu.

Ndër të tjera ai ka thënë se Milan ka qenë skuadra më e trofeshme në botë, dhe ekipi po kërkon rikthimin në maje.

Ndër të tjera, Massaros iu bë pyetje lidhur me kualifikimin e Milanit për Ligë të Kampionëve në stinorin e ardhshëm.

“Ky është edhe objektivi ynë. Po punojmë bashkërisht për tu rikthyer ku e kemi vendin,” ka thënë ai.

Ndërkaq, Baresi në bisedë me gazetarë iu bë pyetja se me cilin sulmues ka hasur më së shumti probleme gjatë karrierës së tij.

“Shumë, shumë yje ka pasur, por së pari që po më kujtohen janë: Maradona, pastaj Platini e Batistuta…,” ka bërë të ditur ai.

SKUADRA E MILANIT

Milan vjen me këta lojtarë në Kosovë

9 August, 2019 @14:21

Skuadra e Milanit përmes një njoftimi ka bërë të ditur 24-shen që udhëton për Kosovë për miqësoren me Feronikelin. …

TRANSFER

Edhe një transfer te Ballkani

Foto: FC Ballkani

7 August, 2019 @14:49

Pas dy përforcimeve nga Kameruni që u zyrtarizuan dje, klubi futbollistik Ballkani sot ka njoftuar opinionin me një tjetër…

TRANSFER

Ballkani zyrtarizon kamerunasin e dytë

Foto: KF Ballkani

6 August, 2019 @20:01

Klubi futbollistik Ballkani ka firmosur me futbollistin kamerunas Marius Stephane Tatkeu Yimkoua. Kjo u bërë e ditur përmes një postimi…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Argjend Mustafa zyrtarisht te Llapi

6 August, 2019 @16:57

Mesfushori i deritashëm i Prishtinës, që u nda dje me klubin e tij, Argjend Mustafa është anëtar i ri i…

EMËROHET TRAJNERI I RI TE KAMPIONI

Dejan Vukicevic kryetrajner i ri i Feronikelit

6 August, 2019 @13:16

Kampioni i Kosovës, Feronikeli, pas ndarjes me trajnerin që i bëri kampion, Zekirija Ramadani, ka bërë të ditur sot se…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga