Të gjitha lajmet

BASHKIMI-BOREA

Bashkimi bindshëm ndaj Boreas debutuese

Bashkimi bindshëm ndaj Boreas debutuese

8 October, 2017 @21:33

Bashkimi
Borea
Bashkimi 107 : 68 Borea
Edmond Kryeziu 23 pikë Sami Hajzeri 17 pikë

Palestra: Sezai Surroi, Prizren.
Bashkimi bindshëm ndaj Boreas debutuese
Bashkimi ka shënuar fitoren e parë të stinorit sonte në Superligë, duke e mposhtur ekipin e ri të elitës së basketbollit, Borean e Pejës. Prizrenasit që në pjesë të parë kanë krijuar avantazh të konsiderueshëm 49-33 dhe epërsia u shtua edhe më në pjesë të dytë për përfundimtaren 107-68. TABELA AKTUALE Pas humbjes nga Sigal Prishtina në xhiron e parë, Bashkimi ka marrë fitoren e parë të stinorit sonte dhe në xhiron që vjen do të ketë punë të vështirë ndaj Rahovecit, që nuk di për humbje ende në Superligë. Në anën tjetër, Borea do të zhvillojë derbin lokal ndaj Pejës në xhiron e III të stinorit.

Koshashënuesit te Bashkimi

1 E.Kryeziu 23 pikë
2 S.Zekiqi 19 pikë
3 L.Samadan 19 pikë
4 U.Zenelaj 18 pikë
5 A.Gruev 11 pikë
6 M.Tmusic 9 pikë
7 A.Motley 4 pikë
8 A.Memqaj 3 pikë
9 A.Balluku 1 pikë
10 A.Gashi 0 pikë
11 Q.Biraj 0 pikë
12 I.Tahiri 0 pikë


Koshashënuesit te Borea

1 S.Hajzeri 17 pikë
2 B.Matoshi 17 pikë
3 Sh,Gashi 14 pikë
4 A.Idrizaj 16 pikë
5 A.Zeqiri 4 pikë
6 D.Zuberi 0 pikë
7 A.Pepaj 0 pikë
8 Q.Gashi 0 pikë
9 B.Beqiri 0 pikë
10 D.Beqiri 0 pikë
11 B.Qeku 0 pikë
12 L.Limani 0 pikë


KALAJA - PROBET PRISHTINA

Femrat e Prishtinës, mposhtin Kalanë në nismë të stinorit

8 October, 2017 @21:08

Basketbollistet e Probet Prishtinës kanë nisur stinorin me fitore. Ato kanë mposhtur sot në Prizren ekipin e Kalasë me rezultat…

SFERA-DRITA

Drita e nis me fitore ndaj Sferës

8 October, 2017 @21:04

Basketbollistet e Dritës së Gjilanit e kanë nisur stinorin e ri të Ligës së Femrave me fitore, duke e mposhtur…

BASHKIMI - BOREA

Bashkimi në epërsi dyshifrore pas 20 minutave

FOTO: BOROZANI

8 October, 2017 @20:53

Pas 20 minutave lojë në Prizren, Bashkimi udhëheq me rezultat 49-33 ndaj skuadrës së Boreas nga Peja. Dy skuadrat takohen…

KERASAN PRISHTINA - TREPÇA

Kerasani mposht Trepçën për fitoren e parë sivjet

Foto: BOROZANI

8 October, 2017 @19:42

Me fitoren e Kerasanit është mbyllur dueli mes dy skuadrave që përbëhen plotësisht nga lojtarë vendor. Skuadra prishtinase e mposhti…

KERASAN PRISHTINA - TREPÇA

Kerasani në epërsi pas 20 minutave

Foto: Borozani

8 October, 2017 @18:52

Pas 20 minutave lojë në kryeqytet, Kerasan Prishtina ka epërsi 9 pikëshe ndaj Trepçës. Rezultati i pjesës së parë është…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kerasan Prishtina - Trepça

8 October, 2017 @16:59

Këto janë pesëshet startuese të Kerasan Prishtinës dhe të Trepçës: KERASAN PRISHTINA: A. Haliti, L. Hyseni, G. Shala, R. Ahmeti,…

JAVA II

2 duele mes skuadrave pa fitore

Foto: BOROZANI

8 October, 2017 @12:33

Pas fitores së Prishtinës ndaj Pejës dhe Rahovecit ndaj Yllit në ndeshjet e djeshme, java e dytë e…

YLLI-RAHOVECI

Derbi Ylli-Rahoveci, një pikë vendosi

7 October, 2017 @21:16

Derbi i vërtetë i skuadrave të përforcuara në mënyrë solide këtë stinor për Superligën e Kosovës, ndërmjet Yllit dhe Rahovecit…

PEJA - SIGAL PRISHTINA

Lawrence dhe Esho çojnë Prishtinën drejt fitores në Pejë

Foto: KBPeja/Arkiv

7 October, 2017 @17:35

Dyshja e huaj e Sigal Prishtinës, Andrew Lawrence dhe Maxim Esho, kanë qenë lojtarët kryesorë në Karagaç sot, që kanë…

PJESA E PARË: PEJA-PRISHTINA

Prishtina në avantazh ndaj Pejës, pas pjesës së parë

Foto: KBPeja/Arkiv

7 October, 2017 @16:43

Sigal Prishtina ka ngritur epërsinë ndaj Pejës në çerekun e dytë dhe ka përfunduar pjesën e parë të ndeshjes me…

TEAM OF THE WEEK 4

TOP 5-shja e javës në Superligë (IV)

Graph. O. Kraja

15 October, 2018 @21:22

Pas ndeshjeve të xhiros së katërt të Superligës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen më të mirë për të bërë…

PRIZRENI - YLLI

Cole: Jemi të uritur dhe të gatshëm

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @21:14

Fundori amerikan i Prizrenit, Elliot Cole, sonte kundër Yllit ishte i pakapshëm. Ai shkëlqeu me 42 pikë, 6 asistime dhe…

TREPÇA - RAHOVECI

Ngushtë, por Rahoveci s’ndalet

14 October, 2018 @20:48

Vetëm 1 minutë e 33 sekonda para fundit të ndeshjes, rezultati ndërmjet Trepçës vendase dhe Rahovecit mysafir u barazua në…

PRIZRENI - YLLI

Rifati: Besova në fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @20:22

Skuadra e Prizrenit sonte e regjistroi fitoren e tretë të stinorit në Superligë, duke e mposhtur Yllin me rezultat

PJESA E PARË: TREPÇA-RAHOVECI

Ngushtë në Mitrovicë në pjesë të parë

14 October, 2018 @19:42

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Trepçës dhe Rahovecit në Minatori të Mitrovicës. Pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga