Të gjitha lajmet

EKIPI I SHTATË

Bashkimi konfirmohet në BIBL

BOROZANI/ A. P.

Bashkimi konfirmohet në BIBL

6 August, 2018 @17:08

Kampioni i Kosovës në basketboll dhe nënkampioni aktual i BIBL, Bashkimi, është konfirmuar si ekip pjesëmarrës në ligën ballkanike edhe këtë stinor. Njoftimin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e BIBL, duke treguar se Bashkimi bëhet ekipi i shtatë pjesëmarrës për stinorin e XI të BIBL, ndërsa tashmë ka mbetur edhe një vend i lirë për tu kompletuar ekipet e këtij stinori në këtë ligë. Stinori i kaluar për Bashkimin ka qenë më i miri në histori të klubit, pasi që ekipi për herë të parë u bë kampion i Kosovës dhe për herë të parë arriti finalen e një gare ndërkombëtare duke u mposhtur nga Levski në finalen e madhe të BIBL. SISTEMI I GARAVE NË BIBL KËTË STINOR Këtë verë kryesia e Bashkimit është ndërruar dhe pritet të shihet se cilat do të jenë përforcimet e para të ekipit kampion të Kosovës për 2018/19 para garave në Superligë dhe BIBL. Deri më tani në BIBL janë konfirmuar nga 2 ekipe prej 3 shteteve, Akademik dhe Beroe nga Bullgaria, Kozuv dhe Shkupi nga Maqedonia si dhe Teuta e Tirana nga Shqipëria. Bashkimi bëhet ekipi i shtatë në BIBL dhe ka vend edhe për një ekip tjetër për t'u kompletuar liga.

EKSKLUZIVE

Valon Bunjaku vazhdon me Prishtinën

BOROZANI / A.P

6 August, 2018 @15:46

Edhe një vit te Prishtina! Borozani.com ka mësuar se Valon Bunjaku ka nënshkruar kontratë të re me klubin kryeqytetas, kontratë…

EURO U-18/ DIV B

Edhe Ukraina lehtë ndaj Kosovës U18

Foto: fiba.basketball.com

4 August, 2018 @17:37

Vashat e përfaqësues së Kosovës U18, edhe në ndeshjen e dytë të kampionatit evropian të Divizionit B, nuk arritën të…

EURO U-18 / DIV B

Vashat U18 turpërohen nga Sllovakia

Foto: fiba.basketball.com

3 August, 2018 @17:28

Vashat e Kosovës U18 e nisën kampionatin evropian të Divizionit B duke u mposhtur nga Sllovakia. Sllovaket, e deklasuan Kosovën…

TRANSFER

Edmond Kryeziu kalon te KB Prizreni

BOROZANI / A.P

2 August, 2018 @12:14

Publikohet përforcimi i parë i anëtarit më të ri të Superligës. KB Prizreni ka bërë të ditur sot transferimin e…

TRANSFER

Edhe një amerikane te Bashkimi (F)

BOROZANI / A.P

1 August, 2018 @10:56

Pas Mari Stewart dhe rikthimit të tri basketbollisteve vendore në skuadër, klubi i Bashkimit (F) ka zyrtarizuar para…

AARON MOSS

Ylli i Bashkimit, zyrtarizohet në Rumani

BOROZANI/ A. P.

30 July, 2018 @21:02

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit nga stinori i kaluar, Aaron Moss, është zyrtarizuar sot si lojtar i…

MVP: RRON UKAJ

Punuam shumë për këtë

Foto: fiba.basketball.com

30 July, 2018 @12:52

Basketbollisti më i mirë i kampionatit evropian U18 të Divizionit C, Rron Ukaj, pas ndeshjes për KTV-nëë u shpreh se…

COACH: IBRAHIM KARABEG

Besuam te titulli

Foto: fiba.basketball.com

30 July, 2018 @12:50

Trajneri i përfaqësues së Kosovës U18, Ibrahim Karabeg, pas titullit historik të fituar dje kundër Qipros në finale, ka thënë…

EURO U18 / DIV C

Rron Ukaj, MVP i kampionatit

Foto: FIBA

29 July, 2018 @22:32

Pas triumfit historik të Kosovës në Kampionatin Evropian U18, Divizioni C, me çmim individual është shpërblyer Rron Ukaj, një…

EURO U18 / DIV C / PËRFAQËSUESJA

HISTORIKE: Kosova U18 kampione evropiane e Divizionit C!

Foto: fiba.basketballl.com

29 July, 2018 @21:33

Historike! Pas triumfit në ndeshjen finale ndaj përfaqësueses së Qipros., Kosova është fituese e Kampionatit Evropian të basketbollit për grupmoshat…

COACH

Largohet trajneri i Lipjanit

FOTO/ KB Lipjani

19 October, 2018 @21:01

Trajneri i deritashëm i Lipjanit, Blerim Krasniqi, me marëveshje të dyanshme, është larguar nga skuadra. Trajneri i ri pritet të…

BASHKIMI - LIPJANI

Biraj: Jemi më të mirë se Lipjani

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

19 October, 2018 @20:27

Kapiteni i Bashkimit, Qëndrim Biraj, në një bisedë me TopSporti.com para ndeshjes kundër Lipjanit, ka thënë se janë përgatitur maksimalisht…

RAHOVECI - PRIZRENI

Balluku: Besojmë në fitore

FOTO/ Arkiv

19 October, 2018 @20:19

Fundori prizrenas i Rahovecit, Arion Balluku, në një bisedë me TopSporti.com, ka thënë se skuadra e tij po adaptohet dalëngadalë…

RAHOVECI - PRIZRENI

Gashi: Do të luftojmë për fitore

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

19 October, 2018 @20:11

I riu shtatgjatë i Prizrenit, Ylli Gashi, para ndeshjes kundër Rahovecit, në një bisedë me TopSporti.com ka thënë se kundër…

TERMINET E XHIROS V

Caktohet orari i xhiros V

17 October, 2018 @23:39

FBK ka publikuar orarin e ndeshjeve të xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në basketboll. NDESHJET E XHIROS …

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga