Të gjitha lajmet

BASHKIMI

Bashkimi regjistron ish-lojtarin e Trepçës

Bashkimi regjistron ish-lojtarin e Trepçës

10 March, 2018 @17:03

Përmes një njoftimi të lëshuar në faqen zyrtare të ligës ballkanike është bërë e ditur që Bashkimi i Prizrenit, që ka siguruar PlayOffin në BIBL, ka shtuar në radhët e veta ish-basketbollin e Trepçës, Eric Stutz.

TABELA AKTUALE

Stutz që stinorin e kaluar ka qenë pjesë e gjelbërezinjëve të Mitrovicës, së fundi ka vazhduar karrierën në Holandë e Sllovaki, para se të bëj rikthimin në Kosovë.

ROCKETS - RAPTORS

Seria prej 17 fitoreve radhazi, përfundon

10 March, 2018 @10:06

Toronto Raptors, arriti t’i thotë “stop” Houston Rocketsit. Houston Rockets, që e kishte kapur një seri prej 17 fitoreve rresht,…

ZALGIRIS - FENERBAHÇE

Kampioni siguron Play Offin

Foto: euroleague.net

9 March, 2018 @23:21

Kampioni aktual i Euroleagues, Fenerbahçe, duke e mposhtur Zalgiris Kaunasin me rezultat 78-85, e siguroi Play Offin për sivjet. Më…

MATEMATIKISHT

Tre skuadra mbesin pa Play-Off

10 March, 2018 @9:56

Sipas rezultateve të ndeshjeve që u zhvilluan sot në mëngjes, 3 skuadra nga Konferenca Perëndimore, matematikisht nuk do të jenë…

MEGASPORTS - PRISHTINA E RE

Vjen fitorja e parë e Megasportsit

9 March, 2018 @13:24

Fitorja e parë e skuadrës prizrenase Megasports, erdhi dje në ndeshjen kundër Prishtinës së Re. Skuadra e udhëhequr nga trajneri…

VUSHTRRIA - DRITA

Vushtrria shuan Dritën

Foto: Arkiv

9 March, 2018 @13:35

Vushtrria deklasoi Dritën. Duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat të thellë 86-58, Vushtrria arriti një fitore tepër të rëndësishme, për…

PLAYOFF TICKETS

Skuadrat e para që e siguruan Play Offin në NBA

Foto: nba.com

9 March, 2018 @11:04

Sipas rezultateve të ndeshjeve që u zhvilluan sot në mëngjes, Toronto Raptors dhe Boston Celtics, janë bërë skuadrat e para…

GOLDEN STATE WARRIORS

Lëndohet Stephen Curry

9 March, 2018 @11:15

Sot në ndeshjen kundër San Antonio Spursit, është lënduar super ylli i skuadrës Stephen Curry. Në minutat e para të…

PEJA-KERASAN

Peja fiton, pas gati 4 muajsh

BOROZANI/Arkiv

8 March, 2018 @19:46

Edhe një javë do të bëheshin katër muaj të plotë që nuk ka shënuar fitore Peja në Superligë (e fundit,…

VALDET GRAPCI

Rikthimi në moshën 44 vjeçare, për fitore

BOROZANI/E. D./ Arkiv

8 March, 2018 @23:11

Qendra legjendare e Pejës, vendosi që t’i kthehet basketbollit për t’i ndihmuar ekipit të tij në fitore. Valdet Grapci,…

TRANSFER

Derrick Rose te Minnesota

9 March, 2018 @10:58

Lojtari që gjatë karrierës përjetoi shumë lëndime, Derrick Rose, pas shumë kërkimeve ka gjetur një skuadër për të luajtur. Clevelandi…

PJESA E PARË: PEJA-KERASAN

Pjesa e parë, Pejës

BOROZANI/Arkiv

8 March, 2018 @19:11

Peja ka dalë më e mirë sesa Kerasan Prishtina në pjesën e parë të ndeshjes që po zhvillohet aktualisht. …

LEVSKI-BASHKIMI

Nuk mjaftuan as 42 pikët e Mossit

8 March, 2018 @19:21

Me pesë fitore të shënuara dhe shtatë humbje, Bashkimi ka përfunduar stinorin e rregullt të BIBL dhe do të merr…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

RODNEY BULLOCK JR

Prishtina zyrtarizon përforcimin e ri

18 February, 2019 @10:56

Pak minuta më parë, nënkampionja e Kosovës, Prishtina, e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. Basketbollisti Rodney Bullock Jr që…

MICHAEL MITCHELL

Si debutoi Mitchell te Lipjani?

17 February, 2019 @22:47

Te KB Lipjani, në xhiron që e lamë pas, debutoi basketbollisti i huaj i ri i ekipit, Michael Mitchell. …

YLLI - PRISHTINA

Ndeshja 2 ditëshe përfundon pa befasi

17 February, 2019 @19:31

Ndeshja derbi ndërjmet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre dje, ka vazhduar sot nga minuta e fundit e çerekut…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga