Të gjitha lajmet

BASHKIMI - TREPÇA

Bashkimi s’lejon befasi në “Sezai Surroi”

Foto: Topsporti / A.P

Bashkimi s’lejon befasi në “Sezai Surroi”

14 March, 2019 @20:45

Bashkimi
Trepça
Bashkimi 96 : 80 Trepça
Jordan CAPPS 25 pikë Samir ZEKIQI 17 pikë

Palestra "Sezai Surroi", Prizren

Në ndeshjen e zhvilluar mes dy rivalëve të vjetër të basketbollit kosovar, Bashkimit e Trepçës, fituese doli skuadra prizrenase.

Kampioni në fuqi i Kosovës takimin e mbylli me fitore me rezultat 96-80 (20-16, 27-20, 18-17, 31-27), takim ky që kaloi me epërsi të vendasve gjatë gjithë kohës.

TABELA AKTUALE

Më të dalluarit në këtë fitore të Bashkimit ishin Jordan Capps me 25 pikë e 10 kërcime dhe Drilon Hajrizi, lojtar që ishte shpallur kampion pikërisht me skuadrën e Trepçës vite më parë, me 24 pikë, 8 kërcime e 4 asistime, kurse te skuadra mitrovicase e Trepçës u veçuan Samir Zekiqi me 17 pikë si dhe Aaron Anderson e Harold Ridgeway me nga 16.

Kjo fitore bën që Bashkimi të ketë bilanc 11-10 pas 21 ndeshjeve, ndërkohë që bilanci i Trepçës shkon në 9-12.

Xhiron e ardhshme. Bashkimi i shkon Yllit në Suharekë, kurse Trepça e pret Prishtinën në “Minatori”.

RAHOVECI - LIPJANI

Rahoveci vs. Lipjani, përfundon pjesa e parë

14 March, 2019 @19:49

Pas 20 minutave lojë një palestrën e re, skuadra vendase e Rahovecit ka krijuar epërsi të konsiderueshme ndaj mysafirëve nga…

BASHKIMI - TREPÇA

Bashkimi vs. Trepça, rezultati i pjesës së parë

TOPSPORTI / ARKIV

14 March, 2019 @19:46

Pas 20 minutave lojë në Prizren, rezultati mes Bashkimit dhe Trepçës shënon 47-36. Skuadra prizrenase ishte më e mirë në…

REFEREE

4 gjyqtarë të Kosovës në FIBA

14 March, 2019 @14:18

Xhelal Mumini, Daut Mehmeti, Dardan Maxhuni dhe Elion Obërtinca janë gjyqtarët kosovarë të cilët së bashku me komisionerin, Faton Kurshumlija,…

NË SUHAREKË

Ylli me qendër të re para duelit me Bashkimin

14 March, 2019 @11:38

Basketbollisti me nënshtetësi kongoleze dhe amerikane, Bambale Osby, është lojtari më i ri i Yllit të Suharekës. Pas njoftimit…

NË MITROVICË

Reynolds regjistrohet si lojtar i ri i Trepçës

14 March, 2019 @11:30

Basketbollisti amerikan Zach Reynolds është lojtari i radhës që këtë stinor do të vesh fanellën e Trepçës nga Mitrovica. …

PRISHTINA (F) - PENZA (F)

Prishtina i hakmerret Penzës

14 March, 2019 @9:22

Vashat e Prishtinës në ndeshjen e parë kundër Penzës kishin pësuar me rezultat 67-58, derisa në xhiron e XIV, arritën…

VARESE - PRISHTINA

Përfundon aventura historike e Prishtinës

13 March, 2019 @22:07

Stinori historik në arenën ndërkombëtare për Prishtinën, ka pëfunduar. Prishtina u mposht nga Varese me rezultat 100-84 në ndeshjen…

RAHOVECI - LIPJANI

E para në shtëpinë e re!

Foto: Topsporti

14 March, 2019 @20:37

Në ndeshjen e parë në palestrën e re në kuadër të ligës, skuadra e Rahovecit ka shënuar fitore bindëse ndaj…

RAHOVECI - LIPJANI

Rahoveci vs. Lipjani, përfundon pjesa e parë

14 March, 2019 @19:49

Pas 20 minutave lojë një palestrën e re, skuadra vendase e Rahovecit ka krijuar epërsi të konsiderueshme ndaj mysafirëve nga…

BASHKIMI - TREPÇA

Bashkimi vs. Trepça, rezultati i pjesës së parë

TOPSPORTI / ARKIV

14 March, 2019 @19:46

Pas 20 minutave lojë në Prizren, rezultati mes Bashkimit dhe Trepçës shënon 47-36. Skuadra prizrenase ishte më e mirë në…

REFEREE

4 gjyqtarë të Kosovës në FIBA

14 March, 2019 @14:18

Xhelal Mumini, Daut Mehmeti, Dardan Maxhuni dhe Elion Obërtinca janë gjyqtarët kosovarë të cilët së bashku me komisionerin, Faton Kurshumlija,…

NË SUHAREKË

Ylli me qendër të re para duelit me Bashkimin

14 March, 2019 @11:38

Basketbollisti me nënshtetësi kongoleze dhe amerikane, Bambale Osby, është lojtari më i ri i Yllit të Suharekës. Pas njoftimit…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga