Të gjitha lajmet

KOSOVË - ÇEKI

BBC: Kosova mposht Çekinë, ngjitet mbi Anglinë

TOPSPORTI / A.P

BBC: Kosova mposht Çekinë, ngjitet mbi Anglinë

7 September, 2019 @18:17

Për fitoren e shënuar sot nga Kosova ka shkruar edhe BBC, mediumi shumë i njohur anglez.

BBC shkruan që Kosova, një shtet që është bërë pjesë e UEFA-së e FIFA-së para vetëm 3 viteve, tashmë po shfaq paraqitje fantastike, gjë që ka bërë që ajo momentalisht të jetë para Çekisë në luftë për t’u kualifikuar në EURO2020 (kjo për faktin që Anglia ka ndeshje më pak të zhvilluara momentalisht).

ARTIKULLI I PLOTË

Gjithashtu, në artikullin e BBC-së shkruan që edhe nëse Kosova nuk arrin të kualifikohet përmes kualifikimeve të rregullta, ajo do ta ketë mundësinë e saj përmes Play Off-it të Ligës së Kombeve.

KOSOVA

Seria e ndeshjeve pa humbje, jemi para Portugalisë, Spanjës e Italisë

7 September, 2019 @17:46

Pas fitores së sotme ndaj Çekisë, Kosova tashmë ka 15 ndeshje radhazi pa pësuar humbje, me humbjen e fundit…

KOSOVË - ÇEKI

Muriqi: Për këtë Kosovë dhe këtë atmosferë, ia vlen të vdesësh

TOPSPORTI / A.P

7 September, 2019 @17:30

Përveç trajnerit Challandes, pas fitores për media foli edhe Vedat Muriqi, lojtari më i mirë i Kosovës sot. “Jam…

KOSOVË - ÇEKI

Challandes: Mentalitet i duhur, kemi zgjidhje për mungesat

TOPSPORTI / A.P

7 September, 2019 @17:22

Pas fitores ndaj Çekisë, për media foli Bernard Challandes, ‘arkitekti’ i kësaj Kosove fantastike. “Ishte ky mentaliteti i duhur. Kemi…

KOSOVË - ÇEKI

Kosovë vs. Çeki, notat e lojtarëve

Foto: D.SH / TOPSPORTI

7 September, 2019 @17:06

Pas fitores së madhe ndaj Çekisë, TopSporti ka notuar lojtarët varësisht prej paraqitjeve të treguar sot. NOTAT E LOJTARËVE: …

KOSOVË - ÇEKI

Jemi të parët në grup!

Foto: TOPSPORTI / D.SH

7 September, 2019 @16:58

Edhe pse ndoshta vetëm për pak orë pasi që Anglia e zhvillon ndeshjen e saj sonte, Kosova momentalisht është lidere…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020