Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Bekim Isufi gjen skuadër të re

TOPSPORTI / D.SH

Bekim Isufi gjen skuadër të re

5 August, 2019 @18:50

Pas largimit të Bylbyl Sokolit. i cili ishte i pakënaqur me drejtimin e klubit në prag të sezonit të ri, Ferizaj ka zyrtarizuar trajnerin e ri.

Ferizaj në sezonin që vjen do të drejtohet nga Bekim Isufi, trajnerin që e fitoi Ligën dhe Superkupën e Kosovës në sezonin 2017/2018.

Isufi më pas u largua nga Drita gjatë sezonit 2018/2019, derisa ishte pa skuadër deri më sot, kur edhe u zyrtarizua si trajner i skuadrës së Ferizajit.

Kujtojmë që Ferizaji është privatizuar nga investitorë anglez, me ç‘rast priten investime në plan afatgjatë te kjo skuadër.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga